Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Varia - 29.07.2019
praktika

Pauli praktikablogi nr.5: Kas praktika tapab suve?

Pauli praktikablogi nr.5: Kas praktika tapab suve? Foto: Annie Spratt, unsplash.com

Suviti ei roni kuum päike taevakõrgustesse, et tööinimesed teda tuimalt altkulmu kontori tumedate klaaside tagant passida saaks. Ta ootab seltsi ning suvepuhkajate näol ta seda ka saab. Kas ummisjalu õue tõttavad töötajad jätavad endast aga maha lõputud nimekirjad tüütutest probleemidest, mida õnnetud praktikandid õhtupimeduseni lahendama peavad? Õnneks on vastus küsimusele lihtsam kui autori esimese lõigu kirjastiil.

Nimelt, ei! SEB-s koheldakse kõiki praktikante võrdväärselt „vanade olijatega“. Seda ka tööaja planeerimise vallas. Mitte kordagi ei ole ma kuulnud, et mõnel praktikandil oleks keelatud töötada kodunt või võtta endale päeva lõpp vabaks. Loomulikult on soov alati põhjendatud, mis näitab, et praktikandid ei kuritarvita neile usaldatud privileege. Organisatsioonide kultuur ja suhtumine suvistesse kolleegidesse võib olla vägagi erinev. Õnneks pole ma tuttavate ebaõnnestunud praktikakogemusest kuulnud. 

Kuna praktikandid on SEB-s ikkagi täieõiguslikud töötajad, on meile ka arvestatud kindel arv päevi puhkamiseks, millal tööd üldse tegema ei pea. Mul on aga kuri kahtlus, et kõiki neid päevi ei jõuta ära kasutada. Miks? Selle juurde jõuan ma järgmises lõigus.

Võimalus, mitte kohustus

Kui tundub, et kodukontor ning vabad õhtupoolikud on suurorganisatsiooni jaoks ainult pinnapealsed meetmed „paratamatu töörügamise“ (mida see pole) vähendamiseks, siis meelde peaks tuletama suvepraktika eesmärgi.

Ülikoolis käiakse põhjusega. Ideaalmudel näeb ette, et selleks on soov oma tulevikuväljavaateid teatud valdkondades parandada (karjäärielu „citius, altius, fortius“ noh). Praktikast ei ole paremat kohta, kus oma (veel) algseid teadmisi professionaalide käe all lihvida. Fakt on see, et iga oma allesjäänud suve ei saa maal vanaema juures veeta ning elus tuleb ette ka nii mitte-seksikaid nähtusi, nagu seda on päris töö.

„Issand, te ikka siin? Minge nautige ilma, päike ju paistab!“ öeldi mulle ning teistele MarComi tudengitele ühel mõnusal õhtupoolikul. Taoline ootamatu pöördumine kinnitas minule kaht: praktikantide heaolu läheb SEB-le korda ning praktikandid võtavad viimast võimalusest omandada uusi ja huvitavaid erialaseid teadmisi.

PS! Eks me siis proffide soovitusel ikka läksime ka…

 


Paul Lees
SEB turunduse ja kommunikatsioonidivisjoni praktikant

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.