Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Varia - 05.08.2019
praktika

Pauli praktikablogi nr. 6: Vahesprintidest SEB-s

Pauli praktikablogi nr. 6: Vahesprintidest SEB-s Foto: Nicola Honeywill, Unsplash.com

Minu esimesest tööpäevast SEB-s on ühtäkki möödunud juba kaks kuud. Mitmekülgsed nädalad on kokku sulanud üheks ainulaadseks praktikakogemuseks, nii et on aeg üheks põgusaks vahekokkuvõtteks, pärast mida saab viimastele nädalatele veelgi värskemalt vastu liikuda.

„Aga reaalselt, mida me teeme? Kedagi ju pole,“ tundis mu suvekolleeg Markus naljatades huvi eesseisvate juulikuiste tegemiste vastu. Nimelt oli talle kohale jõudnud, et ka MarComi töötajad on inimesed ning otsustanud oma puhkuseks kogutud päevi suvel rakendada.

Kui alguses võiski mõte turundus- ja kommunikatsioonipraktikantide ainuvõimust veidi hirmus näida, siis tegelikkus oli teistsugune: juhendajad olid andnud meile juhtnöörid üksinda tegutsemiseks ning päris üksi me ikkagi ei olnud, kuna kõigi suvepuhkused ei kattu. Tööülesannete täitmisele lisas samuti indu fakt, et eesmärkide saavutamiseks anti meile vabad käed, mis tähendas, et meid usaldati (mida, peab mainima, tehakse siiani).

Praktikandid võisid augusti alguses uhkusega kuulutada, et pärast iseseisvaid askeldusi pank ikka „seisis“ (nagu töötajad naljatavad) ning valmis oli saadud ka suuremate isiklike projektidega, mis suve alguses kirja pandi.

Iseseisvat juulit ei jää aga iseloomustama ainult töö kontoris, vaid ka esimene päris ettevõtjaks olemise kogemus…

Nähtus nimega YouthLAB

Iga teisipäev koguneme praktikantidega terveks päevaks SEB Innovatsioonikeskusesse, et osa võtta meile koostatud programmist SEB YouthLAB. Kui juba programmi nimi ähvardab kõlada ambitsioonikalt, siis kohe kindlasti on seda ettevõtmise sisu. Lihtsustatult käib see nii.

Oma esimesel YouthLAB-i kokkusaamisel tutvustasid panga töötajad meile SEB igapäevaga seotud väljakutseid. Vastavalt väljakutse atraktiivsusele jagasid praktikandid end meeskondadeks, et olukorrale (kindlale väljakutsele) parem lahendus luua. Idee arendamist suunavad igale tiimile spetsiaalselt määratud mentorid. Võistlus käib muide kõigi Baltimaade praktikantide vahel, mis tähendab, et igavese aupaiste osaliseks saab üks kuue- või seitsmeliikmeline võistkond kas Eestist, Lätsi või Leedust (valitakse välja parim idee).

Nüüd ongi võistluse ajakava jõudnud nii kaugele, et käes on lõpuspurt– oma idee esitlemine panga juhtidele. YouthLAB-i kulminatsiooni ei taju omal nahal mitte ainult praktikandid, vaid ka SEB igapäevased töötajad. Vähemalt MarComi omad, kelle „võsukesed“ vahel „klassikalist“ tööd tegema ei satugi. Näiteks nagu üks (õnneks) soe neljapäev, mille minu YouthLAB-i tiim veetis väljas filmides (vastavalt meie ideele).

Kuna kontorist „pääsemine“ võib näida liigse luksusena, pean vajalikuks mainida, et idufirmaliku ülesehitusega YouthLABi kontseptsiooniks ongi täita praktikandi töökoormusest pea pool. Meie tiim (loodetavasti ka teiste omad) tõdeb ka tänulikkusega, et MarComi alalised töötajad on suvepraktikantide seikluslike päevadega täiesti arvestanud ega nõua meilt ebainimlikku panust kontoriseinte vahel.

YouthLAB-i karavan veereb oma lõpu poole. Loodetavasti paistab seal siis minu tiimile ikkagi päike. Või kaunid tähed.

 


Paul Lees
SEB turunduse ja kommunikatsiooni divisjoni praktikant

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.