Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Varia - 22.07.2019
praktika

Pauli praktikablogi nr. 4: Kuidas kulgeb praktikandi päev SEB-s (spoiler: kõik teevad kohvi endale ise)

Pauli praktikablogi nr. 4: Kuidas kulgeb praktikandi päev SEB-s (spoiler: kõik teevad kohvi endale ise) Foto: Bethany Legg, Unsplash.com

„Cappuccino, kahe suhkruga. Ahjaa… mine käi kohvikust ka läbi ning too mulle üks ahjusoe croissant.“ Tavapärane etüüd kontoripraktikandi libretost, mille taktis üks suvepäev teise järel õhtusse saadetakse. Kõige. Suurem. Müüt.

Kontorisse jõuan igapäevaselt kella 9ks. Maha istunud, vaatan kiire pilguga läbi töömeilid, käin kalendrist üle selle päeva koosolekud ja seejärel viin end kurssi ilmaruumis toimuvaga (uudistega noh). Nii 9.30ks on ka ülejäänud lauad kolleegidest täitunud ning maha on peetud esimesed elavad arutelud meid ümbritseva igapäeva üle. Olgu selleks siis mõni kurioosne seik tööle sõitmisest, kellegi unine nägu hommikukohvi taga või Nolani filmivõtted, mida kordamööda kirutakse ning kiidetakse.

Päeva esimene pool näeb ette esmaste tööülesannete ründamist ning võibolla mõnd koosolekut, milleks võib näiteks olla divisjonisisene kokkusaamine, kus koos vaadatakse üle ühised eesmärgid ning väljakutsed.

Lõunale asun ma tavaliselt nii 12.30. Enim võib mind lõunatamast leida SEB oma kohvikust, mis oma mitmekülgsete valikutega kunagi ära ei tüüta. Vahel juhtub, et keskpäevane kehakinnitus on osutunud eriti maitsvaks ning kadunud kõhtu etteplaanitust kiiremini. Taolistel juhtudel (kui aega on üle ning ees just kiiremat ülesannet ei seisa) lõppevad SEB praktikantide lõunapausid divisjonidevahelise maavõistlusega näiteks piljardis või autorallis. See viimane ikkagi õnneks PlayStationi abiga.

SEB praktikantide näol on tegu võrgustikuga, mis hoiab kokku ja suhtleb omavahel, nagu tuntaks teineteist juba ammu. Suvepraktikantide teisipäevad kuuluvad YouthLABile, kus terve päev arendatakse oma rühmaga endale valitud projekti start-up ettevõtluse eeskujul. Oma rühmaga tullakse kokku aga tihemini kui korra nädalas, et tehtud töö üle vaadata ning uued väljakutsed kaardistada.

Tööpäevad lõppevad mul harilikult 16.00 ja 17.00 vahel. Mulle meeldib SEB töökorraldus, mis leiab, et kui ülesanded on täidetud, pole vaja kontoris niisama aega täis passida, vaid oma õhtupoolikuid saab ka majast väljas nautida. Kuna terve vaim valitseb enamjaolt terves kehas, vean end pärast tööd ka trenni. Üksinda nühkimisele pakub suurepärast vaheldust SEB Spordiklubi, mis pakub kehakarastust näiteks jalgpallis, korvpallis ning tennises.

Eemalt võib üks edukas pank tunduda kui suurorganisatsioon, kelle koordineeritud hammasrataste vahel midagi huvitavat ei toimu. Tegelikkuses kaasatakse noori alustajaid aga väga südikalt. Ega nii 40 praktikanti pangas ju niisama aega surnuks ei löö: igapäevased väljakutsed vajavad uuenduslikku lähenemist ning hea meel on tunda usaldust, millega noori tööülesannetesse kaasatakse. Praktikandid ei tee teistele kohvi, vaid hangivad parima vahetu kogemuse tööpõllult ühes professionaalses organisatsioonis, endale vastaval alal.

 


Paul Lees
SEB turunduse ja kommunikatsiooni praktikant

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.