Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Varia - 13.09.2019

Muudatused SEB mobiilirakenduses

Muudatused SEB mobiilirakenduses SEB mobiilirakendus

Seoses 14. septembril 2019 jõustuvate Euroopa Liidu makseteenuste direktiivi (PSD2) nõuetega tegime muudatusi SEB mobiilirakenduse kasutamisel.
Makseteenuste direktiiv võimaldab ühtlasi kliendi soovi korral jagada pankade vahel kontode teavet ja selle eesmärk on muuhulgas täiustada maksete turvalisust maksesüsteemide standardiseerimise kaudu. Makseteenuste direktiiv (PSD2) on tuntud ka avatud pangandusena.

Loen lähemalt avatud pangandusest

Põhiline mobiilirakenduse uuendus seisneb selles, et rakendusest internetipanga täisversiooni sisenemisel palume edaspidi sisestada internetipanga kasutajatunnus ja valida sobiv autentimisvahend (Smart-ID, mobiil-ID, PIN-kalkulaator).

Lisaks on autentimine vajalik juhul, kui:

  • viimasest Smart-ID, mobiil-ID või PIN-kalkulaatoriga sisenemisest on möödunud 90 päeva. Sellisel juhul palume uuesti seadistada ka mobiilse rahakoti (Androidi kasutajatele);
  • teete mobiilirakenduses üle 30-eurose makse või makseid ärikliendi kontolt;
  • olete rakenduses teinud alla 30-euroseid makseid summeeritult 100 euro ulatuses.

Juhul kui Teil möödub SEB internetipanka kasutajanime ja autentimisvahendiga (Smart-ID, mobiil-ID, PIN-kalkulaator) sisse logimisest rohkem kui 90 päeva ning mobiilirakendus palub Teil end autentida, vajab mobiilne rahakott uuesti seadistamist põhjusel, et see sisaldab tehingu teostamiseks vajalikke koode, mida seadus ei luba pärast seansi aegumist säilitada.

Konto(de) väljavõtteid näete mobiilirakenduses nüüdsest viimase 90 päeva kohta, kuid pikema perioodi konto väljavõtet saate alati näha logides sisse SEB internetipanka.

Muudatus puudutab nii era- kui äriklientide kontode kasutamist mobiilirakenduses.

Kasutades mõne kolmanda osapoole teenust, mille mobiilirakendusega olete sidunud oma pangakaardi andmed, siis maksetele kohaldub nende teenuste kasutamisel samasugune loogika – üle 30-eurose ostu puhul vajab tehing kinnitust ehk sisse logimist internetipanka oma kasutajatunnuse ja sobiva autentimisvahendiga.


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.