Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Varia - 10.11.2016
töötaja

Millal on õige aeg kaaluda töökoha vahetust?

Millal on õige aeg kaaluda töökoha vahetust? Foto: SEB

Olete oma praeguse töö ja tööandjaga rahul, ka palganumber on konkurentsivõimeline. Kas ja miks tasuks ikkagi tööturul ringi vaadata?

Inimesed veedavad tööl suure osa oma ajast, seetõttu on ka nõudmised tööle, töökohale ja tööandjale muutunud. Olukorras, kus töö ei paku enam rõõmu või olete kaotanud perspektiivi, tasub kaaluda töökoha vahetust.

Vaadake lisaks: Töötamine SEB-s

Milliseid arenguvõimalusi võiks tööandja pakkuda?

Selleks, et oma tööd hästi teha ja seejuures ennast suurepäraselt tunda, peab töö meeldima. Samas on oluline, et saaksite pidevalt areneda ja ajaga kaasas käia. Isegi aastaid samal ametikohal töötades on võimalik üksluisust vältida kui areneda ja kasvada koos oma ametiga.

Kas teie tööandja pakub võimalust osaleda ettevõtte sisestel või välistel koolitustel? Koolituste sisu ei pea olema alati otseselt seotud tegevusega, mida oma igapäevatöös teete. Tööandja võib pakkuda võimalust juurde õppida mõne spetsiifilise oskuse, mis aitab teil edasi liikuda või hoopis enesejuhtimist ja meeskonnatööd, et toetada teie üldist arengut.

Kas teie tööandja pakub töösiirde ja horisontaalse karjääri võimalusi? Need võimaldavad teil oma kogemuste pagasit laiendada ja silmaringi avardada. Samuti tõstavad teie efektiivsust ja väärtust ka tööandja jaoks. Parem ülevaade kolleegide tööst annab teile olulise eelise erinevate protsesside mõistmisel. Töö muudab huvitavamaks ja väljakutsuvamaks ka võimalus ennast rahvusvahelisel positsioonil proovile panna.

Kui soovite ettevõttes karjääri teha, on tööandja senine personalipoliitika selgeks sõnumiks.

Kui suurem osa juhtidest on organisatsiooni seest välja kasvanud, võib järeldada, et eelistatakse ja hinnatakse just selles ettevõttes töötades saadud kogemusi. Või olete märganud, et uued juhid ja kolleegid leitakse pigem mujalt? Selle alusel saate teha ka järeldused enda karjäärivõimaluste kohta antud ettevõttes.

Kui tunnete, et olemasoleval ametikohal olete kõik endast andnud ja samas ettevõttes kuskile edasi liikuda ei ole, haarake ohjad enda kätte ja hakake ringi vaatama. Enne aga mõtestage enda jaoks lahti, millest olemasolevas töökohas kõige enam puudust tunnete. Reastage teile kõige olulisemad väärtused ja tutvuge ka potentsiaalse uue töökoha põhiväärtustega ning veenduge, et need teile sobivad.

Kõrgete nõudmistega ja kogenud spetsialistil või juhil võib oma soovidele vastava töökoha leidmine aega võtta. Lisaks töökuulutustele tasub sellises olukorras ka sõprade ja tuttavatega rääkida ning nende soovitusi küsida. Kui aga mõni konkreetne ettevõte huvi pakub või pakkumise teeb, uurige kindlasti sealsetelt töötajatelt lisaks, kuidas antud ettevõttes töötada on.

 


Triin Preem
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.