Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Varia - 28.01.2021

Digikoristuspäeva soovitused sotsiaalmeediavõrgustike profiili tööandjale atraktiivsemaks muutmiseks

Digikoristuspäeva soovitused sotsiaalmeediavõrgustike profiili tööandjale atraktiivsemaks muutmiseks

Juba kolmandat aastat järjest toetab SEB Telia digikoristuse algatust ning sel aastal innustab pank igaüht keskenduma enda kohta avalikult kättesaadavate isikuandmete korrastamisele. Sellest, mida hoida fookuses ja kuidas vältida küberpetturite tähelepanu, loe lähemalt SEB Foorumist. Selles artiklis annab SEB värbamiskonsultant Kaisa Pelt mõned lihtsad soovitused, mis aitavad muuta oma sotsiaalmeediavõrgustike profiili tööandjale atraktiivsemaks.

1. Oleme kõik harjunud, et meil on olemas professionaalne ja isiklik elu. Kui mõlemad on Sinu jaoks olulised ja leiavad aktiivset peegeldust sotsiaalmeediavõrgustikes, kaalu samuti kahe erineva sotsiaalmeediavõrgustiku profiili loomist – nii saad hoida lahus eraelulised postitused ja karjääri eesmärke teenivad sõnumid.

2. Iga postituse juures arvesta selle sihtgruppidega ja vajaduse korral kasuta postituse privaatsuse sätteid. Mõni sõnum võib olla suunatud laiale avalikkusele, mõni aga vaid kõige lähedasemale sõprusringkonnale.

3. Vaata üle oma isikuandmed ning vajaduse korral kustuta avalikustatud privaatsed andmed, nagu kodune aadress ja/või mobiiltelefoni number. Sotsiaalmeediavõrgustikud ei ole kindlasti õige koht nende avalikuks jagamiseks.

4. Nii praegusele kui ka tulevasele tööandjale jätab väga meeldiva mulje see, kui elad oma tööandja tegemistele kaasa ning seisad selle huvide ja eesmärkide eest. Head teeb kindlasti ka kolleegide avalik toetamine, nende oskuste välja toomine (nt. LinkedInis populaarsust koguv vahend endorsement).

5. Hoolitse, et Sinu lehel oleks vaid asjakohane info. Sotsiaalmeediavõrgustike viisakusreeglid eeldavad, et Sa ei koorma oma jälgijaid vananenud või mitteaktuaalse infoga.

6. Jälgi oma profiilipilte ja teisi primaarseid andmeid. Fotot peaks kindlasti uuendama vähemalt iga kolme aasta tagant või siis, kui välimuses toimuvad olulised muutused. See toetab inimeste usaldust Sinu vastu, sest kui pilt ei peegelda õigesti Sinu välimust, siis mis veel ei pruugi enam tõele vastata?

7. Ükskõik mis keeles Sa ei kirjutaks, jälgi kindlasti grammatilisuse ja korrektsuse reegleid – see on hea mulje alus.

8. Sinu võrgustiku kvaliteet on palju olulisem selle suurusest. Eelista lisada võrgustikku inimesi, keda Sa reaalselt tunned või kes võivad osutuda väärtuslikeks kontaktideks tulevikus. Väldi võrgustikku lisamisel või vastuvõtmisel inimesi, keda Sa ei tunne, sest see ei pruugi olla turvaline.

9. Postitused alkoholi, tubaka ja kasiino teemadel ei pruugi vastata vastutustundliku tööandja ootustele ja kui peavad olema jagatud, siis peamiselt suunatuna väga kitsale sihtgrupile. Kunagi tehtud pildid meeleolukast peost võivad Google’i otsingus välja tulla ka aastaid pärast postitamist. Huvi pärast guugelda ennast aeg-ajalt ka ise ja vajaduse korral palu andmete kustutamist.

10. Kui võtad osa diskussioonist, veendu, kellena Sa sinna sisened: kas eraisikuna või oma tööandja esindajana. Negatiivsed arutelud ei lisa boonuspunkte ilmselt kumbki teemale.

11. Aktuaalsete lugude / kuvatõmmiste jms jagamisel veendu, et ei kajasta kogemata isiklikke andmeid. Ka tööandja juures kasutatava tarkvara tööriistariba võib olla oluline info.

12. Kui Sinu professionaalne biograafia, peamised edusammud ja tegevusvaldkond on sõnastatud lihtsalt ja selgelt, on inimestel kerge aru saada, mis küsimustes võib Sinu poole pöörduda. Samuti lihtsustab see oluliselt personali värbamiskonsultandi tööd ja seega ka sinu nähtavust potentsiaalse tööpakkumise saajana. Sinu kui professionaali poolt räägib see, kui jagad huvitavat infot, oled järjepidev ning ei pelga rääkida ka oma saavutustest.


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.