Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Varia - 10.11.2016
töötaja

11 asja, mida tööandjat valides silmas pidada

11 asja, mida tööandjat valides silmas pidada Foto: SEB

Kui olete oma tööalasel arengul jõudnud punkti, kus teie valite endale tööandjat ja mitte vastupidi, siis järgmised 11 punkti lihtsustavad tööandja sobivuse hindamist.

Ettevõttesisesed karjäärivõimalused

Kogenud spetsialisti või juhina valige ettevõte, kus hinnatakse kogemust ja toetatakse organisatsioonisisest liikumist. Sellisel juhul saate ennast arendada läbi horisontaalse liikumise ja olemas on ka karjäärivõimalused.

Vaadake lisaks: Töötamine SEB-s

Rahvusvahelisus

Enamikes rahvusvahelistes ettevõtetes on võimalik töötada rahvusvahelises meeskonnas või ajutiselt teise riiki tööle minna. Mõlemal juhul õpite palju uut ja kasulikku.

Head majandustulemused

Kui teie erialaks ei ole just hädas olevate ettevõtete jalule aitamine, on kindlam minna tööle heal järjel firmasse, mille majandustulemused on korras. Lisaks stabiilsusele saab selline tööandja ka rohkem oma töötajatesse investeerida.

Isiklik areng

Valige tööandja, kelle jaoks on oluline töötajate isikliku ja erialase arengu toetamine. Tööandja võiks pakkuda koolitusi, konverentse, meeskonnaüritusi, toetada kraadiõpinguid ja muud sarnast. Siis püsib teie vaim värske ja olete tööturul konkurentsis ka pikema perioodi jooksul.

Töö- ja eraelu tasakaal ning peresõbralikkus

Tööl veedate suurema osa oma ajast. Seetõttu on oluline, et tööandja mõistaks perekonna olulisust ja austaks töötaja vaba aega. Lisandväärtust annavad tööandja poolt pakutavad ühisüritused, mis on suunatud ka peredele ja lastele.

Töökeskkond

Töökeskkond peab olema meeldiv, mugav ja funktsionaalne. Tööandja peab suutma pakkuda nii töötamiseks vajalikku tehnikat kui ruume ning samuti võimalust lõõgastumiseks ja aja maha võtmiseks. Emotsionaalne töökeskkond peab olema sõbraliku ja meeldiva õhustikuga ning diskrimineerimisest vaba.

Tervise ja spordi toetamine

Terve ja liikuvana on teie elukvaliteet kõrgem ja tegelikult ka tööandjal teist rohkem kasu. Lisaks kohustuslikele tervisekontrollidele võiks tööandja pakkuda ka terviseuuringuid ja toetada sportimist.

Organisatsiooni väärtused ja teie väärtused

Vaadake üle organisatsiooni põhiväärtused ja mõelge, kas need kattuvad teie omadega. Nii on kerge need omaks võtta ja loomulik nende eest seista. Väga erinevate väärtuste korral võib koostöö keeruliseks osutuda.

Tunnustamine

Kui plaanite tööle pühenduda ja midagi suurt korda saata, huvitab teid kindlasti ka selle eest saadav tunnustus. Lisaks rahalisele preemiale on veel mitmeid võimalusi, kuidas tublimaid tänada. Uurige välja, milline on firma suhtumine tunnustamisse ning millised traditsioonid selles valdkonnas on.

Innovatsioon

Ajad, kus suured saavutused sündisid suletud uste taga, on möödas. Kaasaegne tööandja on uuendustele avatud ja mõistab trendidega kaasas käimise vajadust.

Iga töötaja on saadik

Enne uue tööandja juurde minekut uurige kindlasti, mida sealsed töötajad ettevõttest arvavad. See on teie olulisim tagasiside.

Vaadake lisaks: Millal on õige aeg kaaluda töökoha vahetust?

 


Triin Preem
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.