Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Pension - 04.04.2016
pensionikogumine | pension

Põhjused, miks minna pensioninõustamisele

Põhjused, miks minna pensioninõustamisele Foto: SEB

Pensioniks raha kogumine on suurepärane plaan, kuid sageli on raske hoomata, kui palju tegelikult pensionipõlve finantseerimiseks raha vaja oleks.  Kui suure summa võiks seada kogumise eesmärgiks ja mismoodi saaks kogumislahendustest selgeima ülevaate? SEB terviknõustamine annab hea võimaluse oma küsimustele vastused saada.

Vastused kõikidele küsimustele

Pikaajalise kogumisega on seotud palju valikuid ja küsimusi. Kuidas leida sobiv kogumislahendus? Mida üldse peaks pensionifondi valikul silmas pidama: tootlust, tasusid ja/või investeerimisstrateegiat? Lisaks on tähtis mõista, kas valitud pensionifond vastab koguja riskitaluvusele.

Arvesse tuleb võtta ka muutusi

Pensioniks kogumist tuleks vaadelda koos teiste finantskohustusega, näiteks peab arvestama, kui palju on muid püsikulusid ja sääste; kuidas varieeruvad sissetulekud ja väljaminekud. Elu jooksul finantskohustused ja sissetulekud muutuvad, seega saab kogumist planeerida selliselt, et mõnel perioodil kogutakse rohkem ja teisel vähem.

Kogumine ei tohiks halvendada üldist toimetulekut, nii et iga kuu kogutav summa ei pea olema ülemäära suur. Samas liiga väikeste summadega ei saavuta pensionieaks vajalikku eesmärki. Pensioninõustamine aitab leida just teile sobiva tasakaalupunkti, kui palju eri etappidel võiks koguda.

Tervikpilt pensionisammastest

Nõustamisel on kõige lihtsam saada kogu pensioniplaanist terviklik ülevaade: kui palju sissetulekut pakub näiteks tulevikus I ja II sammas ning kui palju peaks lisaks koguma ehk milline osa jääb puudu, et pensionieas saaks jätkata harjumuspärast eluviisi.

Tasub teada, et III samba lahendused võimaldavad sissemakseid teha soovitud ajal ja summas. Siiski aitab just regulaarsete maksete tegemine hoida kogumisdistsipliini. Korrapäraselt väikeste summade kogumine on tunduvalt lihtsam kui suuremate summade säästmine pikkade ajavahemike tagant.

Nõustamine hajutab kahtlusi

Plaanide tegemine pensionipõlveks võib mõnikord tekitada kahtlusi. Näiteks on loomulik esitada endale küsimusi, kas ollakse ikka õigel teel, kogutakse õiges kohas ja kas just sel viisil saavad eesmärgid täidetud. On ootuspärane, et elu jooksul võimalused ja eesmärgid muutuvad, seetõttu on niivõrd pikaajaliste plaanide tegemine iseseisvalt veidi keeruline. Selleks aitame leida teile sobiva ja kindlustunnet tekitava kogumisplaani.

Registreerun pensioninõustamisele

Käesolevat teavet ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamisena, investeerimissoovitusena ega muu investeerimisteenusena. Samuti ei või siin esitatud andmeid ja seisukohti käsitada pakkumisena või soovitusena mistahes lepingu sõlmimiseks.

Investeering fondi on alati seotud mitmesuguste riskidega, mis võivad teostudes ebasoodsalt mõjutada investeeringu väärtust või realiseeritavust, investorite õigusi ja muid taolisi asjaolusid.


Getter Orusalu
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Teadlik kogumine viib parema pensionini

Teadlik kogumine viib parema pensionini

  • Asjatundlik nõustamine
  • Isiklik plaan ja eesmärk pensioni kogumisele
  • Terviklikud lahendused pensioni kogumis- ja väljamakseperioodiks

Pensioni kogumisest lähemalt

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.