Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Pension - 19.03.2015
pension | investeerimine | ettevõtlus | III sammas | II sammas | kinnisvara

Pensionipõlve kindlustamiseks on mitmeid võimalusi

Kunagi pole liiga vara, et mõelda pensionipõlve kindlustamise peale. Rahalise kindlustunde tagamiseks pensionieas on mitmeid viise, mida tasub kaaluda.

Raha kogumine pensioniks on pikaajaline teekond. Selleks, et pensionipõlv võimalikult muretu oleks, tasub kogumisviiside valikul läbi mõelda, kuidas ühel või teisel puhul riske maandada. Kindlasti ei tasu ainult ühele investeeringule lootma jääda, sest juhul kui see ei tooda nii palju tulu, kui te eeldasite, võib pensionieas tekkida suur vahe loodetud ja reaalse igakuise sissetuleku vahel.

 

 


Dagmar Lamp
vabakutseline ajakirjanik

 

Käesolevat teavet ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamisena, investeerimissoovitusena ega muu investeerimisteenusena. Samuti ei või siin esitatud andmeid ja seisukohti käsitada pakkumisena või soovitusena mistahes lepingu sõlmimiseks.
Investeering fondi on alati seotud mitmesuguste riskidega, mis võivad teostudes ebasoodsalt mõjutada investeeringu väärtust või realiseeritavust, investorite õigusi ja muid taolisi asjaolusid.
Fondi eelmiste perioodide tootlus ja senine tegevuse ajalugu ei tähenda lubadust ega indikaatorit fondi järgmiste perioodide tootluse või tegevuse eesmärkide täitmise kohta.
Maksusüsteemi reguleerivad õigusaktid võivad tulevikus muutuda. Maksustamine oleneb kliendiga seonduvatest individuaalsetest asjaoludest, sealhulgas tema residentsusest, juriidilise isiku vormist jms.

III pensionisamba kindlustustooteid pakub AS SEB Elu- ja Pensionikindlustus. AS SEB Elu- ja Pensionikindlustus ja AS SEB Pank vahendavad AS-i SEB Varahaldus pensionifonde. Enne investeerimisotsuse tegemist palume tutvuda kindlustuslepingu tingimustega ja/või fondi osakute avaliku pakkumise prospekti, lihtsustatud prospekti ja muu fondi kohta avaldatud infoga Pensionikeskuse kodulehel või SEB toodete osas SEB kodulehel ning vajaduse korral konsulteerida AS-i SEB Pank või AS-i SEB Elu- ja Pensionikindlustus töötajaga.


Veel artikleid

Arhiiv

Teadlik kogumine viib parema pensionini

Teadlik kogumine viib parema pensionini

  • Asjatundlik nõustamine
  • Isiklik plaan ja eesmärk pensioni kogumisele
  • Terviklikud lahendused pensioni kogumis- ja väljamakseperioodiks

Pensioni kogumisest lähemalt

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.