Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Pension - 07.04.2021

Pensionifondid esimeses kvartalis

Pensionifondid esimeses kvartalis

SEB pensionifondidele on aasta alanud suurepäraselt. Pensionikeskuse teise samba kõrge, keskmise ja madala riskitaseme gruppides hoiavad esikohti SEB fondid, seda nii aktiivselt juhitavate kui passiivsete indeksfondide hulgas

Ka kolmandas sambas on SEB fondid parimate hulgas. Kõik SEB pensionifondid on aasta algusest arvates plusspoolel. Mõistagi on tegemist väga lühiajalise ajaperioodiga ning fondivalikut ei peaks tegema vaid ajaloolise tootluse põhjal. Pensionikogumisel on kõige olulisem kogumisperioodi lõpuosa tootlus, sest selleks ajaks on harilikult sissetulek suurim ning kogunenud on kõige rohkem raha.

Alanud aastat on iseloomustanud erinevate sektorite väga erinevad investeerimistulemused. Suhtelised kaotajad on olnud tehnoloogiasektor, tervishoid ja taastuvenergia, võitja pangandussektor. SEB aktiivselt juhitavates fondides oleme investeerinud väikeettevõtete ja finantssektori ETF-idesse, mis on tõusvate intressimäärade tingimustes käitunud suhteliselt hästi. Madala ja keskmise riskiga fondides tõid meile edu keskendumine lühema tähtajaga võlakirjadele, sest tõusvate intressimäärade tingimustes on olnud suurimad kaotajad pikad võlakirjad. Lisaks oleme investeerinud inflatsioonikaitsega valitsusvõlakirjadesse, mis aitavad vara kasvatada ka kasvavate inflatsiooniootuste tingimustes. Oleme riskivarade suhtes endiselt positiivselt meelestatud ning näeme intressimääradele edasist tõusuvõimalust. Aasta esimestel kuudel on toimunud pensionireformist tulenevad esimesed suuremad väljamaksed pensionieas või sellele lähenevatele klientidele. Kuna SEB fondide likviidsus on eeskujulik, on väljamaksed sujunud tõrgeteta.

Alates aprillist langetame meie indeksfondi SEB Pensionifond Indeks 100 valitsemistasu määra 0,25% tasemele, mis toob ka kogukulu määra (jooksvad tasud) allapoole umbes 0,36% juurde.

Endriko Võrklaev
AS SEB Varahalduse fondijuht

 

SEB pensionifonde valitseb SEB Varahaldus. III samba kindlustustooteid pakub SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaal. Enne lepingu sõlmimist palun tutvu tingimuste ja pensionifondi prospektiga ning vajadusel registreeru nõustamisele SEB kodulehel www.seb.ee


Veel artikleid

Arhiiv

Teadlik kogumine viib parema pensionini

Teadlik kogumine viib parema pensionini

  • Asjatundlik nõustamine
  • Isiklik plaan ja eesmärk pensioni kogumisele
  • Terviklikud lahendused pensioni kogumis- ja väljamakseperioodiks

Pensioni kogumisest lähemalt

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.