Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Pension - 07.11.2016
motivatsioon | töötaja | tööandjapension

Mis motiveerib töötajaid kõige enam?

Mis motiveerib töötajaid kõige enam? Foto: SEB

Ettevõtte edu sõltub töötajatest, nende kogemustest ja teadmistest. Konkurents tööturul on muutunud tugevamaks ja heade töötajate leidmine on üha raskem. Õiglane palk on elementaarne, mistõttu parimate töötajate hoidmiseks on vaja lisalahendusi.

Tööandja panus innustaks pensioni koguma

Töötajad hindavad neid tööandjaid, kes hoolitsevad oma töötajate tuleviku eest. Paljude inimeste jaoks on lisaväärtus see, kui ettevõte pakub neile elukindlustust või pikaajalise kogumise lahendusi, mis mõlemad on tulevikku suunatud võimalused.

I ja II sammas annavad kokku umbes 40% pensionieelsest sissetulekust, millest ei piisa harjumuspärase eluviisi säilitamiseks pensionipõlves. SEB pensionivalmiduse uuringu (2016) andmetel kogub täiendavalt pensioniks vaid 27% Eesti elanikest. 28% inimestest ootab, et ka tööandja panustaks nende pensionisse.

Motivatsioonilahendused kui pikaajaline investeering

Kvalifitseeritud ja motiveeritud spetsialist on ettevõtte suurim vara. Kõik lahendused, mis aitavad väärtuslikke töötajaid hoida ja vähendavad tööjõu voolavust, on investeering, mitte kulu. Mõelge näiteks, kui palju aega ja ressurssi läheb uute töötajate väljaõpetamiseks. Pealegi vähendab see tõenäosust, et väärtuslik töötaja läheb väikese palgaerinevuse tõttu konkurendi juurde.

Paljude ettevõtete personalijuhid ütlevad, et kvalifitseeritud tööjõudu on raske leida ja nende hinnangul kasvab see probleem tulevikus veelgi. Pikaajalised motivatsioonilahendused, nagu näiteks töötaja pensionisse panustamine, aitavad ettevõtte motivatsioonipaketti mitmekesisemaks ja väärtuslikumaks muuta.

Sotsiaalne vastutustundlikkus on oluline väärtus

Täiendavate motivatsioonilahenduste pakkumine aitab konkurentidest eristuda ja ettevõtte mainet tõsta. Hinnatud ettevõtted keskenduvad lisaks kasumile ka sotsiaalsele vastutustundlikkusele ja jätkusuutlikkusele. Töötajate tuleviku ja kindlustamise toetamine on esmatähtis tegevus, mis aitab aina teravnevat ühiskondlikku vähese kindlustatuse probleemi leevendada.

Vaadake lisaks: Töötamine SEB-s


Kerttu Raie
SEB Elu- ja Pensionikindlustus, turundusspetsialist

 

Kindlustusandja on SEB Elu- ja Pensionikindlustus. Enne lepingu sõlmimist palun tutvuge tingimustega SEB kodulehel www.seb.ee ja vajadusel registreeruge nõustamisele.

Eeltoodud teavet ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisnõustamise, -soovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Samuti ei või siin esitatud andmeid ja seisukohti käsitada pakkumise või soovitusena lepingu sõlmimiseks.


Veel artikleid

Arhiiv

Teadlik kogumine viib parema pensionini

Teadlik kogumine viib parema pensionini

  • Asjatundlik nõustamine
  • Isiklik plaan ja eesmärk pensioni kogumisele
  • Terviklikud lahendused pensioni kogumis- ja väljamakseperioodiks

Pensioni kogumisest lähemalt

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.