Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Pension - 12.11.2020

Miks tasub III sammas sõlmida ka lapsele?

Miks tasub III sammas sõlmida ka lapsele?

Tee lapsele maksukink – sõlmi talle praegu III pensionisamba leping!

Kui sõlmida lapsele veel enne aasta lõppu III samba leping, saab ka tema tulevikus juba 55ndast eluaastast alates raha madalama maksumääraga sambast välja võtta. Alates järgmise aasta algusest sõlmitud lepingutele see soodustus enam ei kehti.

Uuel aastal jõustuvad pensionireformiga kavandatavad nii II kui ka III samba muudatused. Tänaseni on III sambal olnud üks oluline eelis - raha saab välja võtta madalama maksumääraga juba 55. eluaastast. 1. jaanuarist 2021 tõstetakse raha maksusoodsalt välja võtmise vanust. Kuna antud muudatus hakkab kehtima pärast 1. jaanuari 2021 sõlmitud lepingutele, tasub III samba leping enne seda kuupäeva ära sõlmida. Et seadus ei piira ka alaealisele III samba avamist, siis kaaluvad sellist maksukinki teha paljud lapsevanemad. Mida selle juures aga tähele panna?

Laps saab tulevikus oma III sambast raha välja võtta soodustingimustel

Nii nagu tänane III samba omanik saab tulevikus raha välja võtta maksusoodsalt (10 protsendilise maksumääraga) juba 55ndast eluaastast alates, kehtivad samad tingimused ka enne 1. jaanuari 2021 sõlmitud lepingutele, mis on tehtud alaealisele.
Uuel aastal sõlmitud III samba lepingule kehtivad aga uued nõuded - alustades  III sambasse kogumist 2021. aastal või hiljem, hakkab madalam maksumäär kehtima mitte 55. eluaastast, vaid hiljem ehk täpsemalt viis aastat enne vanaduspensioniiga. Seda muidugi juhul, kui seadusandja ei otsusta selles osas teatud muudatusi teha.

Lapse III sambalt ei saa tagasi iga-aastast tulumaksu

Lisaks soodsale väljamaksetingimusele, mis hetkel III sambale kehtivad, on antud kogumisliik populaarne, sest riik tagastab igal aastal tuludeklaratsiooni aluselt III sissemaksetelt tulumaksu, mis ei ületa 15% aastasest brutosissetulekut ega 6000 eurot aastas. Alaealisele III samba pensionifondi tegemisel tuleb silmas aga pidada, et kuna laps tulumaksu ei maksa, siis ei saa seda pensioniinvesteeringutelt tagasi ei laps ega lapsevanem.

Kuidas soodne kogumislahendus lapsele kinkida?

Soodsate tingimustega III samba kogumislahenduse saamise aluseks on fakt, et III sammas on sõlmitud veel käesoleva aasta sees ning tehtud on ka esimene sümboolne sissemakse. See võib olla ka vaid ühe-eurone. Sissemakse tuleb teha lapsevanema kontolt (mitte lapse kontolt). Nõnda loetakse III sammas avatuks ning reformiga kaasnevad kehvemad väljamakse tingimused ei rakendu.
Kuna jõustumas on mitmed seadusemuudatusi, siis aitame meeleldi seaduserägastikus orienteeruda ja leida parim III samba lahendus. Lapsele III samba pensionifondi osakuid ostes tuleb teada, et laps peab olema SEB Panga klient. Jätke meile oma kontakt ja saame Teiega ühendust võtta, et leida parim kogumislahendus.

Võtke minuga ühendust

 

 

SEB pensionifonde valitseb  SEB Varahaldus. III samba kindlustustooteid pakub SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaal. Eeltoodud teavet ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Samuti ei või siin esitatud andmeid ja seisukohti käsitada pakkumise või soovitusena lepingu sõlmimiseks. Tulumaksu tagasi saamiseks tuleb Teil esitada tuludeklaratsioon.
Tulumaks tagastatakse ainult siis, kui olete aasta jooksul tulumaksu maksnud. Maksusüsteemi õigusaktid võivad muutuda. Maksustamine oleneb isikuga seonduvatest asjaoludest, sealhulgas tema residentsusest jms. Enne investeerimisotsuse tegemist palun tutvuge hoolikalt toote kohta avalikustatud teabega, sh tingimuste ja fondi prospektiga. SEB toodete kohta leiate teabe SEB kodulehelt www.seb.ee , teiste fondide kohta www.pensionikeskus.ee. Vajadusel registreeruge nõustamisele SEB kodulehel www.seb.ee.


Veel artikleid

Arhiiv

Teadlik kogumine viib parema pensionini

Teadlik kogumine viib parema pensionini

  • Asjatundlik nõustamine
  • Isiklik plaan ja eesmärk pensioni kogumisele
  • Terviklikud lahendused pensioni kogumis- ja väljamakseperioodiks

Pensioni kogumisest lähemalt

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.