Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Pension - 12.11.2020

Miks on parim aeg III sambasse kogumisega alustamiseks?

Miks on parim aeg III sambasse kogumisega alustamiseks?

Kui seni olete täiendavasse pensionikogumisse ehk III sambaga liitumisse leigelt suhtunud, siis praegu on tark III samba alustamise leping ära sõlmida. Kuigi pensionireformi põhifookus on II sambal, siis muudatusi tehakse ka III sambas. Veel tänavu III sambasse kogumist alustanutel on üks oluline eelis hilisemate liitujate ees.

 

Kõige olulisem III samba muudatus

Praegu kehtib reegel, et saades 55-aastaseks ja olles III sambasse kogunud viis aastat või rohkem, siis on raha väljavõtmisel tulumaksumäär oluliselt soodsam ehk vaid 10 protsenti tavapärase 20 protsendi asemel. Pensionireform muudab seda põhimõtet: kui alustad  III sambasse kogumist 2021. aastal või hiljem, hakkab madalam maksumäär kehtima mitte enam 55ndast eluaastast nagu seni, vaid alles viis aastat enne vanaduspensioniiga.

Hea on ka teada, et III samba raha väljavõtmisel makstavast tulumaksust võib ka täielikult pääseda. Nimelt ei pea üldse tulumaksu maksma siis, kui hakkad raha III sambast võtma eluaegse pensionina. Need maksed ei lähe arvesse tuluna, mis vähendaks sinu maksuvaba tulu. Tulumaksuga ei maksustata ka puuduva töövõimega inimestele tehtavaid väljamakseid.

III samba sissemaksetelt saab tulumaksu tagasi

Kogumine III sambasse on väga paindlik - sissemaksete suuruse määrad ise ning seda on võimalik alati muuta või ka vajadusel peatada. Kõige suurem III samba eelis on aasta jooksul tulumaksutagastus sambasse tehtud sissemaksetelt. See on 20 protsenti, mille saab tuludeklaratsiooni alusel iga aasta alguses riigilt tagasi. Tulumaks on võimalik tagasi saada sissemaksetelt, mis ei ületa 15 protsenti aastasest maksustatavast sissetulekust ega 6000 eurot aastas.

Vaata, kas kasutad III samba tulumaksusoodustust täies ulatuses

Veel üks oluline detail

Uuest aastast hakkab kehtima veel üks muudatus, mis puudutab III sambast raha väljavõtmist. Nimelt ei mõjuta kogumispensionieas sambast soodustatud maksumääraga välja võetud raha maksuvaba tulu arvestust ehk et kui pensionisambast on raha välja võetud 10-protsendilise tulumaksumääraga, siis väljavõetud summa ei vähenda tuludeklaratsioonis maksuvaba tulu ega pea tulumaksu juurde maksma.   

III samba avamine on internetipanga sisenemise kaugusel

Kõige lihtsam on III pensionisamba lepingut sõlmida internetipanga kaudu. Enne lepingu sõlmimist tasub lähemalt uurida, milliseid lahendusi SEB pakub ning valida endale sobivaim. 

Vaatan SEB kogumislahendusi

Kui tekib küsimusi või oleks vaja mõnda kogumist puudutavat detaili põhjalikumalt arutada, võtke ühendust meie investeerimisekspertidega. Seda saab teha mugavalt üle videosilla.

Registreerun videokohtumisele

 

SEB pensionifonde valitseb  SEB Varahaldus. III samba kindlustustooteid pakub SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaal. Eeltoodud teavet ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Samuti ei või siin esitatud andmeid ja seisukohti käsitada pakkumise või soovitusena lepingu sõlmimiseks. Tulumaksu tagasi saamiseks tuleb Teil esitada tuludeklaratsioon.
Tulumaks tagastatakse ainult siis, kui olete aasta jooksul tulumaksu maksnud. Maksusüsteemi õigusaktid võivad muutuda. Maksustamine oleneb isikuga seonduvatest asjaoludest, sealhulgas tema residentsusest jms. Enne investeerimisotsuse tegemist palun tutvuge hoolikalt toote kohta avalikustatud teabega, sh tingimuste ja fondi prospektiga. SEB toodete kohta leiate teabe SEB kodulehelt www.seb.ee , teiste fondide kohta www.pensionikeskus.ee. Vajadusel registreeruge nõustamisele SEB kodulehel www.seb.ee.


Veel artikleid

Arhiiv

Teadlik kogumine viib parema pensionini

Teadlik kogumine viib parema pensionini

  • Asjatundlik nõustamine
  • Isiklik plaan ja eesmärk pensioni kogumisele
  • Terviklikud lahendused pensioni kogumis- ja väljamakseperioodiks

Pensioni kogumisest lähemalt

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.