Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Pension - 15.09.2018
pensionikogumine

Mida teha tulevase pensionipõlve jaoks 45–50-aastasena?

Mida teha tulevase pensionipõlve jaoks 45–50-aastasena? Foto: Helloquence (Unsplash)

Üldiselt inimesed ei mõtle noorena vanadusele ja pensionile. Alles keskikka jõudes hakkame rohkem ette kujutama oma elu pensionärina. Mida teha, kui see aeg ei ole enam mägede taga, aga pole jõudnud mõnusaks äraelamiseks piisavalt raha koguda?

Arvutage välja oma pension

Selleks, et saaksite plaanida oma pensioniea sissetulekuid, on hea teada nende suurust. Selle saab lihtsasti välja arvutada pensionikalkulaatori  abil, mis võtab arvesse teie pensionisäästud ja riikliku pensioni. Saadud summa võib esmapilgul oma väiksuse tõttu ehmatada, kuid õnneks on teil veel aega koguda summa, mis suurendab pensionipõlve sissetulekuid. Ka 100 eurot kuus, mis säästude arvelt lisandub, on suureks abiks, kui riiklik pension jääb 500 euro kanti kuus.

Lugege lisaks: 4 praktilist nõuannet, kuidas kergema vaevaga tulevikuks raha koguda

Vähendage oma kulusid, et säästa

Kas on mõtet elada suures korteris või majas, kui lapsed elavad mujal ning lapselapsi tuuakse hoida kord-kaks kuus? Majanduslikult arukas on vahetada suur elamine väiksema vastu: nii vähenevad kulud eluasemele ja müügist saadud raha saab teenima panna või hajutada pensioniaastate peale.

Teine võimalus on üürida osa majast või tuba korterist välja ning saadud üüriraha ettenägelikult pensioniks kõrvale panna. Samuti tasub üle vaadata näiteks kulutused transpordile – kas vajate kallist autot, mille kütuse-, remondi- või kindlustuskulud saaksite hoopis säästa? 

Konsulteerige spetsialistiga

Aga siiski on käes viimane aeg hakata mõtlema raha kogumisele, sest väikseimgi sääst pangakontol annab tuleviku suhtes turvalisema tunde. Kogumiseks on mitmeid võimalusi ja sobivaima lahenduse aitab välja selgitada panga nõustaja.

Tutvuge kogumisvõimalustega  või kui soovite enne valiku tegemist oma võimalusi arutada, siis tulge nõustamisele.

Hoidke oma tervist

Ühelt poolt on see soovitus oluline kvaliteetsema elu elamiseks pensionipõlves, sest terve inimene on rõõmsameelsem ja õnnelikum. Teisalt võib just siin peituda võti, kuidas pensionieas majanduslikult paremini toime tulla: väga paljud inimesed jätkavad täis- või poole kohaga tööl käimist ning naudivad seda. Pensionipõlv ei pea tähendama sundpuhkust koduseinte vahel. See võib olla kombinatsioon tööst, puhkusest ja meelelahutusest. Kuid selleks ei tohi tervis alt vedada.

Soovite pikaajalist kogumist spetsialistiga arutada?


Gerli Ramler
vabakutseline ajakirjanik

 

Eeltoodud teavet ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Samuti ei või siin esitatud andmeid ja seisukohti käsitada pakkumise või soovitusena lepingu sõlmimiseks.

Fondi varasem tootlus ja tegevus ei ole lubadus ega viide fondi tuleviku tootluse või tegevuseesmärkide täitmise kohta. Fondi investeerimisega kaasnevad riskid ja võimalused, mis võivad tuua nii kahjumit kui kasumit, investeeritud rahasumma väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.

Maksusüsteemi õigusaktid võivad muutuda. Maksustamine oleneb isikuga seonduvatest asjaoludest, sealhulgas tema residentsusest jms.

SEB pensionifonde valitseb  SEB Varahaldus. III samba kindlustustooteid pakub SEB Elu- ja Pensionikindlustus. SEB Elu- ja Pensionikindlustus ja SEB Pank vahendavad SEB Varahalduse pensionifonde.

Enne investeerimisotsuse tegemist palun tutvuge hoolikalt toote kohta avalikustatud teabega, sh tingimuste ja fondi prospektiga. SEB toodete kohta leiate teabe SEB kodulehelt www.seb.ee, teiste fondide kohta www.pensionikeskus.ee. Vajadusel registreeruge nõustamisele SEB kodulehel www.seb.ee.

 


Veel artikleid

Arhiiv

Teadlik kogumine viib parema pensionini

Teadlik kogumine viib parema pensionini

  • Asjatundlik nõustamine
  • Isiklik plaan ja eesmärk pensioni kogumisele
  • Terviklikud lahendused pensioni kogumis- ja väljamakseperioodiks

Pensioni kogumisest lähemalt

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.