Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Pension - 20.03.2020

Kuidas kaitsta koroonaviiruse mõju eest oma pensionisääste

Kuidas kaitsta koroonaviiruse mõju eest oma pensionisääste Pensioniks säästmine võib tähendada aastakümnete pikkust kogumist

Kui Teil on pensionini veel palju aastaid, siis ei peaks praegu muretsema, milline on investeeringute väärtus mitme aastakümne pärast. Pensionifondi varade väärtuse lühiajalist langust ei ole võimalik täielikult vältida. Kriisi kestel tuleb lihtsalt oodata, sest pikas perspektiivis hakkab varade väärtus ilmselt taas kerkima. Praegust finantsturgude kukkumist võiks pigem nimetada ajutiseks varade väärtuse languseks pikaajalise kogumise teekonnal.

Ilma paanikata

Kui seisate pensionikogujana silmitsi ootamatu ja ebakindla olukorraga, siis on kõige olulisem vältida paanikat. Tasub meeles pidada, et praegune väärtuse langus ei ole tõenäoliselt püsiv.
Pensioniks säästes soovitame vaadata pikemat perspektiivi ehk aastakümnete pikkust kogumist tuleviku tarbeks. Finantsturud on volatiilsed ja aastakümnete jooksul võib toimuda ka mitu suurt langust. Pikaajalise koguja ja investorina saate lühiajalist volatiilsust ignoreerida.

Hoidke oma investeeringuid ja jätkake regulaarseid makseid

Regulaarsed maksed on endiselt viis riskide piiramiseks. Praeguse languse ajal ilmneb ka üks pikaajalise säästmise tugevatest külgedest: madalamaid aktsiahindu ära kasutades saate soetada varasid odavamalt. Kui majandus taastub, siis soodsamalt ostetud aktsiate väärtus kasvab ning investeering tasub end lõpuks ära.
Ärge tehke investeeringutes paanilisi muudatusi ega emotsionaalseid otsuseid. Seni, kuni te pole oma aktsiaid müünud või fondi vahetanud, ei ole tegu ka realiseerunud kahjumiga.
Praegu ei ole selge, mis hakkab juhtuma paaril järgmisel kuul, kuid varem või hiljem rahaturud normaliseeruvad. Seega on tulu saamiseks vajalik oma investeeringud alles hoidma. Majandus ajutiselt aeglustub, kuid mõne aja pärast suure tõenäosusega taastub. 

Mitmekesistage oma paigutusi

Jagage investeeringuid eri varade ja riikide vahel nii, et need ei oleks ühe piirkonna või majandusharu edukusele tuginevad. Hajutatud investeeringud kaitsevad Teie vara ja võimaldavad kasumit toota erinevates olukordades.
Enamik meie kliente on oma vara hästi hajutanud erinevatesse sektoritesse või investeerinud pensionifondidesse – viimasel juhul hoolitsevad paigutuste mitmekesisuse eest fondijuhid.

Meie fondijuhid on vajalike kogemustega

Koroonaviirus on mõjutanud turge ja investeeringuid kogu maailmas. Iga fondijuht püüab maksimeerida oma klientide tulu, kuid globaalne majanduskriis mõjutab kõiki.
Pensionifondid peavad järgima kindlaid eeskirju, muu hulgas kehtivad paigutuste mitmekesistamise nõuded. Seega tegutsevad fondijuhid langeva aktsiaturu ajal nii, et pensionifondis osalejad kannataksid võimalikult vähe. Samuti kasutavad nad kriiside ajal tekkivaid ostuvõimalusi, kui tugevate ettevõtete väärtpabereid pakutakse paanikas turgudel soodsalt. Meie fondijuhid otsivad pidevalt parimaid võimalusi, kuidas Teie sääste kaitsta ja kasvatada.
Passiivselt hallatavates indeksfondides on riskitase alati maksimumi lähedal. SEB aktiivselt hallatavates fondides läheneme investeerimisele avatud meelega ning suurendame või vähendame taktikaliselt riske või ostame varasid, mis taluvad kriisi paremini. 

Meie fondijuhtidel on aastakümnete pikkune kogemus ja nad on varem läbi elanud mitu majanduskriisi. Varade kiirema taastumise nimel teevad meie fondijuhid koostööd oma Balti ja Skandinaavia kolleegidega.
Oleme investeerimisstrateegia loomisel selliste kriisidega arvestanud ning võite kliendina olla kindel, et Teie säästud on pikaajaliselt tugeva positsiooniga.


Veel artikleid

Arhiiv

Teadlik kogumine viib parema pensionini

Teadlik kogumine viib parema pensionini

  • Asjatundlik nõustamine
  • Isiklik plaan ja eesmärk pensioni kogumisele
  • Terviklikud lahendused pensioni kogumis- ja väljamakseperioodiks

Pensioni kogumisest lähemalt

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.