Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Pension - 13.05.2019
pension | pensionikogumine

Kõik, mida peaksite pensionile jäämise kohta teadma

Kõik, mida peaksite pensionile jäämise kohta teadma

Teie pensionipõlv sõltub suuresti sellest, kui palju raha jõuate tuleviku tarbeks säästa. Esimesest ja teisest sambast pensionieas hakkama saamiseks ei piisa. Seega peate raha ka ise kõrvale panema.

Siit leiate neli soovitust, kuidas end vanaduspõlveks teadlikult kindlustada.

1. Alustage kogumist varakult

Unelmate pensionit tuleb planeerida ja selle nimel on vaja vaeva näha. Uuringud näitavad, et inimesed hakkavad mõtlema ajale, mil võiks vähendada töökoormust või jääda pensionile ja hakata täiel rinnal elu nautima, alles pärast 50. sünnipäeva. Siis võib olla aga liiga hilja, et koguda summa, mis tulevikus tagab majandusliku kindlustunde.

Aeg võib olla parim sõber või suurim vaenlane. Kui alustate varakult, on aeg teie poolel ja raha teeb teie eest töö ära. Aga kui ootate 50. sünnipäevani, siis ei saa liitintress teie raha kasvatada.

Lugege lisaks: „Digikassa – märkamatu raha kogumise viis

2. Mõelge oma elustiili peale

Kui palju raha vajaksite, et pensionil hästi hakkama saama? See summa ei ole kõigil sama, kuna inimeste elustiilid on erinevad. Vajaliku sissetuleku suurus sõltub täielikult sellest, mida soovite pensionieas teha ja millises vanuses tahate pensionile jääda. Mõni inimene saab hakkama vähese rahaga, mõni teine jällegi vajab üsna suurt summat.

Lugege lisaks: „Kui palju raha läheb tarvis, et pensionile minna

3. Valige pensionifond enda, mitte sõbra soovitusel

Valesti koostatud pensioniplaanil võib olla püsiv ja raske tagajärg. Selle vältimiseks lähtuge pensionifondi valides enda east ja eelistustest, mitte aga sõbra pensioniplaanist.

Lugege lisaks: „Kolm kulukat viga, mida inimesed pensionit kogudes teevad

4. Hoiduge fondi loosimisest

Kui täisealine noor läheb tööle, siis kantakse juba tema esimesest kuupalgast 2% pensionifondi. Juhul kui ta pole veel ise pensionifondi määranud, loosib selle talle Pensionikeskus, võttes valikusse üksnes kõige konservatiivsemad fondid. Need pensionifondid on aga mõeldud eelkõige inimesele, kes jääb mõne aasta jooksul pensionile ja kelle sääste tuleb kaitsta finantsturgude äkilise languse vastu.

Lugege lisaks: „Pane raha enda heaks tööle
 

Kui Teie ei kontrolli oma raha, siis kontrollib raha Teid


Janno Rasmus Dreger
SEB Elu- ja Pensionikindlustuse turunduse projektijuht

 

SEB pensionifonde valitseb SEB Varahaldus. Kindlustustooteid pakub SEB Elu- ja Pensionikindlustus. Enne investeerimisotsuse tegemist palun tutvuge hoolikalt toote kohta avalikustatud teabega, sh tingimuste ja fondi prospektiga. SEB toodete kohta leiate teabe SEB kodulehelt www.seb.ee , teiste fondide kohta www.pensionikeskus.ee. Vajadusel registreeruge nõustamisele SEB kodulehel www.seb.ee.


Veel artikleid

Arhiiv

Teadlik kogumine viib parema pensionini

Teadlik kogumine viib parema pensionini

  • Asjatundlik nõustamine
  • Isiklik plaan ja eesmärk pensioni kogumisele
  • Terviklikud lahendused pensioni kogumis- ja väljamakseperioodiks

Pensioni kogumisest lähemalt

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.