Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Pension - 19.03.2019

Et 100 eurot ei jääks tulevikus puudu

Et 100 eurot ei jääks tulevikus puudu

SEB Elu- ja Pensionikindlustus korraldas sotsiaaleksperimendi, kus osalejad pidid kuu aega hakkama saama Eesti keskmise pensioniga. Selgus, et see on osalejatele päris keeruline: igal osalejal ots-otsaga toimetulekust jäi puudu keskmiselt 100 eurot.

Tööl käivale inimesele ei pruugi tunduda 100 eurot suur raha, kuid kümnetele tuhandetele pensionärile, kes ei osale ühekuises sotsiaaleksperimendis vaid vaatab igapäevaselt rahakitsikusega tõtt, on see summa märkimisväärne, millest elatuda paar nädalat.

SEB Varahalduse äriarendusjuht Peeter Schamardin võtab teema kokku: „Kui teie jaoks on hetkel 100 eurot vähe, siis säästke see tulevikuks, sest tulevikus võib see summa osundada päris suureks abiks igapäevasel majandamisel.“

Kuidas 100 eurot kasvama panna?

Kui igakuiselt just 100 eurot üle ei jää, siis kogumist saab alustada ka väiksemate summadega.

„Kogumise juure on kõige olulisem oskus suunata üks osa rahast kogumislahendusse ja teha seda regulaarselt. Kui ma ise ei suuda olla järjepidev- igal palgapäeval teen ülekande kogumislahendusse, siis automaatsed ülekandevõimalused püsimaksete näol teevad selle minu eest. Nii kogub minu kogumiskontole märkamatult iga kuu arvestatav summa tuleviku tarbeks,“ selgitab automaatsuse võlusid Peeter.

Kindlasti ei ole suurt mõtet jätta raha niisama konto peale seisma, sest praeguste olematute hoiuseintresside tõttu sellise sukasääre tagavara väärtus hoopis kahaneb. Hoiusel võiks olla kolme kuu väärtuses likviidset raha, mida vajadusel saaks kiiresti kasutusele võtta, kui näiteks mõni kodumasin peaks katki minema. Kui investeerimisteema tundub pisut keeruline ja kauge, siis on hea võimalus koguda III samba lahendustesse.

„Liiga vähesed on mõistnud III samba kui ühe kogumislahenduse kasumlikkust. Aga tõesti -  esmalt on see ainuke lahendus, kus riik hellitab kogujat ja maksab tulumaksu sissemaksetelt tagasi. Näiteks kui maksate sambasse aasta jooksul 1000 eurot, siis saate järgmisel kevadel 200-eurose tulumaksutagastuse. Ka väljamaksetele kehtivad teatud maksusoodustused. Lisaks ei tasu unustada, et olete ise oma kogumise peremees ning saate ise otsustada kui palju iga kuu säästate, millal võiks võtta kogumisest pausi või kogumine lõpetada," kirjeldab III samba võimalusi Peeter.

Vaadake, millises mahus tulumaksusoodustust Te III samba kogumisel ära kasutate.

Isegi kui pensioniaeg tundub praegu olevat mägede taga, alustage selle kindlustamisega kohe. Mida kauem on Teil pensionini aega säästa ja investeerida, seda tõenäolisem on, et Teil ei jää tulevikus 100 eurot iga kuu puudu, nii nagu juhtus meie eksperimendi osalistega.

Soovite pikaajalist kogumist spetsialistiga arutada?

 

Allikas: Sotsiaalkindlustusamet


Kristina Traks
vabakutseline ajakirjanik

 

Eeltoodud teavet ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Samuti ei või siin esitatud andmeid ja seisukohti käsitada pakkumise või soovitusena lepingu sõlmimiseks. SEB pensionifonde valitseb  SEB Varahaldus. III samba kindlustustooteid pakub SEB Elu- ja Pensionikindlustus.


Veel artikleid

Arhiiv

Teadlik kogumine viib parema pensionini

Teadlik kogumine viib parema pensionini

  • Asjatundlik nõustamine
  • Isiklik plaan ja eesmärk pensioni kogumisele
  • Terviklikud lahendused pensioni kogumis- ja väljamakseperioodiks

Pensioni kogumisest lähemalt

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.