Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Pension - 04.04.2017
pension

Eksperiment „Elu pensionäri kingades“ - Mari

Alates 5. aprillist käivitas SEB Elu- ja Pensionikindlustus eksperimendi, mille raames proovivad kolme erineva põlvkonna esindajad elada kuu aega Eesti riigipensionist.

Eksperimendiga „Elu pensionäri kingades“ pööratakse tähelepanu vähemalt 60-protsendilisele sissetulekute langusele pensioniea saabumisel ning soovitakse tõsta Eesti elanike pensioniteadlikkust.

Proovige kalkulaatorit: Kas minu pensioniootus vastab tegelikkusele?

Eksperimendist võtavad osa X-, Y- ja Z-põlvkonna esindajad*, kes elavad kuu aega Eesti pensionist ja peavad sel teemal videoblogi.

Mari Krumm, kindlustustöötaja, X põlvkonna esindaja: „Lähenesin oma pensioni eelarvele finantsasutuse töötaja täpsusega ning võttes minu uuest kõhnast eelarvest maha kulutused kommunaalmaksetele, transpordile ja jooksvatele kohustustele (telefon, internet), sain enda päeva eelarveks 9 eurot ja 95 senti. Pole väga priisata! Loodetavasti, ma saan ka pensionis toetuda oma abikaasale, kes praegugi võttis pool meie kommunaaltasudest enda peale ning kes (ilmselt) aitab mul käia poes, et ülal pidada meie kahte last ja koera.

Viimane on eriti suur väljakutse, sest nii nagu iga teine inglise buldog, on ta suurepärase isuga, mida ilmselt peab oluliselt piirama. Hetkel tundub küll hirmuäratav mahutada ligi 10 euro sisse kõike seda, mida ma oma elus armastan: trenni, õpinguid, kohtumisi sõpradega ja väikseid oste iseendale. Aga, midagi pole parata. Huvitav küll, aga enne „pensionipäeva“ saabumist, tekkis mul suur soov rõõmustada ennast millegi heaga, mida kuu aega „pensionäri kingades“ lubada ei saa. Tunnen, et sellest tuleb karastav kogemus.“

Mari viimane nädal ja kokkuvõte

 

Kuidas läks Mari kolmas nädal?

Kuidas läks Mari teine nädal?

Kuidas läks Mari esimene nädal?

 

Vaadake videost, millised olid Mari ootused eesootavaks kuuks

 

*Põlvkondade jaotus lähtub neid iseloomustavatest ühistest tunnusjoontest ja väärtushinnangutest. See sai alguse eelmisel sajandil, kui autorid William Strauss ja Neil Howe lõid erinevate generatsioonide teooria. Nende nägemuse järgi on igal põlvkonnal olemas ühised tunnusjooned, mis annavad sellele spetsiifilise iseloomu ja mida on üldjoontes võimalik jaotada ka teatud sünniaastate vahel.

  • X-põlvkonnaks nimetakse inimesi, kes on sündinud 1960ndail ja 1970ndail aastail pärast Teise maailmasõja järgset beebibuumi, kelle tunnusjooneks on eraldatus ühiskonnast, selle reeglite rikkumine, väljalülitumine oma kogukonna traditsioonidest.
  • Y-põlvkonda (sündinud 1980ndail ja 1990ndail) on iseloomustatud kui ühiskonnameelset, tugeva kohaliku kui ka globaalse kogukonna tunnetusega põlvkonda.
  • Z-põlvkond (alates 1990datest sündinud lapsed) on aga täielik nutipõlvkond, kelle jaoks enne neid toimunud nutirevolutsioon on elu reaalsus ning kelle jaoks on esimesel kohal nii ökoloogilised kui ka tervislikud ja aruka majandamise väärtused.

Veel artikleid

Arhiiv

Teadlik kogumine viib parema pensionini

Teadlik kogumine viib parema pensionini

  • Asjatundlik nõustamine
  • Isiklik plaan ja eesmärk pensioni kogumisele
  • Terviklikud lahendused pensioni kogumis- ja väljamakseperioodiks

Pensioni kogumisest lähemalt

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.