Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Pension - 04.04.2017
pension

Eksperiment „Elu pensionäri kingades“ - Andrei

Alates 5. aprillist käivitas SEB Elu- ja Pensionikindlustus eksperimendi, mille raames proovivad kolme erineva põlvkonna esindajad elada kuu aega Eesti riigipensionist.

Eksperimendiga „Elu pensionäri kingades pööratakse tähelepanu vähemalt 60-protsendilisele sissetulekute langusele pensioniea saabumisel ning soovitakse tõsta Eesti elanike pensioniteadlikkust.
Eksperimendist võtavad osa X-, Y- ja Z-põlvkonna esindajad*, kes elavad kuu aega Eesti pensionist ja peavad sel teemal videoblogi.

Proovige kalkulaatorit: Kas minu pensioniootus vastab tegelikkusele?

Andrei Titov, ETV+ saatejuht, MK-Estonia peatoimetaja, Y-põlvkonna esindaja: „Planeerides oma tuleviku eelarvet, ma tundsin head meelt, et kolm aastat tagasi jätsin suitsetamist maha. Praegusesse eelarvesse poleks see kahjulik harjumus küll mahtunud. Valmistudes projektiks, hakkasin esimest kord elus uurima hinnasilte ja näiteks, kui nägin oma lemmik õunte hinda, millest ma varem pole üldse teadlik olnud.

Hindade uurimine ja elustiili analüüs pani mind hirmuga mõtlema selle peale, et projekti raames tulevad mulle külla sõbrad Riiast ja noorema lapse parimal sõbral on ees sünnipäev, mida ma samuti pean kuidagi mahutama oma kitsastesse finantsilistesse raamidesse.  Hea küll, võib olla minu elu pensionil ei ole nii kiire ja sündmusterohke nagu praegu, aga ka siis tulevad ette sõprade, sugulaste ja lähedaste sünnipäevad, jääb alles vajadus hoolitseda oma tervise, hea füüsilise vormi ja lähedaste eest ... elu ei lõpe ka pensionil. Ning, minu ettevalmistus „pensionäri eluks“ näitas mulle kõigepealt seda, et me kõik suudame mõelda põhjust selleks, mis on tulevikus teistmoodi ning miks praegu just pole vaja raha kogumisega pingutada. Tundub, et reaalsus on ainuke asi, millega me kõik peame arvestama. Ja nüüd ma puutun sellega oma nahal kokku.“

Andrei viimane nädal ja kokkuvõte

 

Kuidas läks Andrei kolmas nädal?

Kuidas läks Andrei teine nädal?

Kuidas läks Andrei esimene nädal?

 

Vaadake videost, millised olid Andrei ootused eesootavaks kuuks

 

*Põlvkondade jaotus lähtub neid iseloomustavatest ühistest tunnusjoontest ja väärtushinnangutest. See sai alguse eelmisel sajandil, kui autorid William Strauss ja Neil Howe lõid erinevate generatsioonide teooria. Nende nägemuse järgi on igal põlvkonnal olemas ühised tunnusjooned, mis annavad sellele spetsiifilise iseloomu ja mida on üldjoontes võimalik jaotada ka teatud sünniaastate vahel.

  • X-põlvkonnaks nimetakse inimesi, kes on sündinud 1960ndail ja 1970ndail aastail pärast Teise maailmasõja järgset beebibuumi, kelle tunnusjooneks on eraldatus ühiskonnast, selle reeglite rikkumine, väljalülitumine oma kogukonna traditsioonidest.
  • Y-põlvkonda (sündinud 1980ndail ja 1990ndail) on iseloomustatud kui ühiskonnameelset, tugeva kohaliku kui ka globaalse kogukonna tunnetusega põlvkonda.
  • Z-põlvkond (alates 1990datest sündinud lapsed) on aga täielik nutipõlvkond, kelle jaoks enne neid toimunud nutirevolutsioon on elu reaalsus ning kelle jaoks on esimesel kohal nii ökoloogilised kui ka tervislikud ja aruka majandamise väärtused.

Veel artikleid

Arhiiv

Teadlik kogumine viib parema pensionini

Teadlik kogumine viib parema pensionini

  • Asjatundlik nõustamine
  • Isiklik plaan ja eesmärk pensioni kogumisele
  • Terviklikud lahendused pensioni kogumis- ja väljamakseperioodiks

Pensioni kogumisest lähemalt

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.