Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Pension - 31.08.2017
rahaasjad | pension

4 praktilist nõuannet, kuidas kergema vaevaga tulevikuks raha koguda

4 praktilist nõuannet, kuidas kergema vaevaga tulevikuks raha koguda Foto: SEB

Raha kulutada on lihtsam, kui hakata seda tuleviku tarbeks koguma. Anname neli praktilist nõuannet, kuidas koguda nii, et tulevikus valmistaks kogutud summa kogujale rõõmu.

Kõige tähtsam - alustage kohe

Uuringud näitavad, et inimesed hakkavad alles viiekümnendates mõtlema eluperioodile, mil võiks vähendada töökoormust või jääda pensionile ja hakata täiel rinnal elu nautima. See võib olla aga liiga hilja, et koguda summa, mis tulevikus majandusliku kindlustunde tagaks. Selleks, et pettumusriski vähendada, on tark alustada kogumist varem. Alustades viis aastat varem, suureneb investeeringu lõpptulemus ligi poole võrra ja viieaastane viivitus vähendab investeeringu lõppväärtust umbes kolmandiku kuni neljandiku võrra.

Tutvuge kogumisvõimalustega  või kui soovite enne valiku tegemist oma võimalusi arutada, siis tulge nõustamisele .

Kõige lihtsam esimene samm on endale digikassa vormistamine.

Tehke automaatne makse igal palgapäeval

Enne, kui hakkate palgapäeval raha kulutamise osas plaane tegema, tehke püsimaksekorraldus arvelduskontolt oma tuleviku kindlustamise lahendusse. Esimesed paar kuud on ehk keerulised pisut väiksema summaga igapäevaselt toime tulla, aga samas kasvab märkamatult teie rahasääst tuleviku tarbeks.

Lugege lisaks: Regulaarne kogumine III sambasse aitab pensionipõlves paremini hakkama saada

Säästke endale sobilik summa

Sageli küsitakse, mis on mõistlik summa, mida igakuiselt koguda. 10 eurot kuus on kuidagi vähe, et midagi suurt koguneks, samas 100 eurot kuus tundub ehk liiga palju. Ega ühtset head soovitust ei olegi. Kindlasti tasub kasutada kogumiskalkulaatorit  ning arvutada, kui palju tulevikuks raha koguneb, kui praegu panna soovitud summa kasvama. Ei tasu koguda nii vähe kui võimalik, sest nii loote endale üksnes võltsi turvatunnet tulevikuks. Oma tuleviku heaolusse tasub investeerida niipalju kui praegu vähegi võimalik.

Kasutage ära maksusoodustusi

Kas teadsite, et kui kasutate III samba kogumislahendusi, siis saate igal aastal riigilt 20% tulumaksu tagasi. Seda juhul kui sissemaksed ei ületa 15% teie maksustatavast tulust aastas ega ka 6000 eurot. Näiteks kui iga kuu kogute oma III sambasse 50 eurot, siis järgmise aasta alguses saate tagasi 120 eurot tulumaksu, mille saate kogutule lisada. Kas kasutate III samba tulumaksusoodustust täies ulatuses, saate kontrollida tulumaksukalkulaatoriga.

Lugege lisaks: Kuidas maksimaalselt kasutada ära III samba tulumaksusoodustust

 


Peeter Schamardin
äriarendusjuht

 

Eeltoodud teavet ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Samuti ei või siin esitatud andmeid ja seisukohti käsitada pakkumise või soovitusena lepingu sõlmimiseks.

Fondi varasem tootlus ja tegevus ei ole lubadus ega viide fondi tuleviku tootluse või tegevuseesmärkide täitmise kohta. Fondi investeerimisega kaasnevad riskid ja võimalused, mis võivad tuua nii kahjumit kui kasumit, investeeritud rahasumma väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
Maksusüsteemi õigusaktid võivad muutuda. Maksustamine oleneb isikuga seonduvatest asjaoludest, sealhulgas tema residentsusest jms.

SEB pensionifonde valitseb  SEB Varahaldus. III samba kindlustustooteid pakub SEB Elu- ja Pensionikindlustus. SEB Elu- ja Pensionikindlustus ja SEB Pank vahendavad SEB Varahalduse pensionifonde.

Enne investeerimisotsuse tegemist palun tutvuge hoolikalt toote kohta avalikustatud teabega, sh tingimuste ja fondi prospektiga. SEB toodete kohta leiate teabe SEB kodulehelt www.seb.ee, teiste fondide kohta www.pensionikeskus.ee. Vajadusel registreeruge nõustamisele SEB kodulehel www.seb.ee.


Veel artikleid

Arhiiv

Teadlik kogumine viib parema pensionini

Teadlik kogumine viib parema pensionini

  • Asjatundlik nõustamine
  • Isiklik plaan ja eesmärk pensioni kogumisele
  • Terviklikud lahendused pensioni kogumis- ja väljamakseperioodiks

Pensioni kogumisest lähemalt

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.