Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kodu - 03.12.2014
kodu | kodukindlustus

Valmistage kodu talveks ette

Valmistage kodu talveks ette Foto: iStock

„Proovige kevadel uuesti!“ võib naljaga pooleks öelda populaarne korstnapühkija, kui temalt lähinädalateks teenust tellida. Aga loodetavasti jõuab tema või keegi kolleeg tihedast graafikust aja ikkagi leida, sest korstna puhastamine on üks neist tähtsatest toimingutest, mis vastu talve tuleks ära teha.

Öeldakse, et rege rauta suvel ning sama põhimõte kehtib ka eluaseme talveks ettevalmistamisel. Peavad ju külmakraadide saabumisel kõik süsteemid talvekorras olemas. Kuna küttehooaeg on alanud, siis on viimane aeg kontrollida, mis ettevalmistusi on vaja teha, et kodu kenasti hoolitsetud oleks. PZU Kindlustustus toob välja olulisemad asjad.

Puhastage kaminaid, ahjusid, korstnaid ja ühenduslõõre

Kindlasti tuleks üle vaadata kõik ahjud, kaminad, pliidid, korstnad ja ühenduslõõrid, neid hooldada ja puhastada. Ka teie kodukindlustus ning tuleohutuse seadus nõuavad, et neid asju peab puhastama vastavalt vajadusele, kuid mitte harvemini, kui nende dokumentatsioonis on ette nähtud. Kui dokumentatsioon puudub või kui dokumentatsioonis pole ette nähtud muud sagedust, siis tuleb neid puhastada vähemalt üks kord aastas. Puhastamissagedus peab välistama tahmapõlengu ohu. Niisiis leidke korstnapühkija, kes teie kaminad ja pliidid ning korstnad ja lõõrid üle vaataks. Siis saate rahuliku südamega tube soojaks kütta.

Kas teadsite, et lisaks on alates aastast 2010 kohustuslik vähemalt kord iga viie aasta tagant ahju, kamina ja pliidi ning selle korstna ja ühenduslõõri puhastamine isiku poolt, kellel on sellekohane kutsetunnistus? Tema annab oma töö järel tõendi küttesüsteemi tehnilise seisukorra ja ohutuse kohta.

PZU Kindlustus rõhutab, et kõik koduomanikud, kellel on kodus kütteseadmed, peaksid jälgima, et need nõuded oleksid täidetud ning küttesüsteemid tehniliselt korras, sest siis on kindlustus rahul, teie enda meelerahu olemas ning ka kodu on oluliselt turvalisemas seisus.

Suitsuandurid ja lumekoristus katuselt

Samuti on soovitav hankida koju kuuekilone vaht- või pulberkustuti, millega saab väiksema põlengu ise kustutada. Väiksematest kustutitest võib sõna otseses mõttes jääda väheks. Köögis on aga äärmiselt kasulik hoida tulekustutustekki, mida kasutada süttinud õli ja rasva puhul. Samuti on oluline, et ruumides oleks õigesti paigaldatud ja töökorras suitsuandurid, mis tekkinud suitsust esimesena märku annavad. Päästeameti teatel põhjustab ligi kolmveerandi tulekahjusid koduomanike enda hooletus.

Esimesed lumesajud on juba olnud ning kaugel pole ka see aeg, mil maad vallutab pea meetrine lumekiht. See võib panna proovile hoonete katusekonstruktsioonid. Kui lumekoormus katusel muutub liiga suureks, siis on ohus eelkõige teras- ja puitkonstruktsioonidega kergehitised ja nende osad (nt varjualused), samuti lamekatusega hooned. Katusekonstruktsioonile võib olla ohtlik juba 30 cm paksune lumekiht ja seepärast on soovituslik pidevalt jälgida katuste lumekoormust. Õnnetuste vältimiseks tuleb katuseid õigeaegselt lumest puhastada, vähendades niiviisi ka jääpurikate ja jääkamakate teket, mis muudab inimeste, koduloomade ja sõidukite liikumise hoone ümbruses ohutumaks.

Kui elava tulega seotud ohutus on üle vaadatud, kustutamisvahendid igaks juhuks varutud ning jooksvalt ka lumest tingitud ohte jälgitud, siis on talvisel ajal kodu võimalikult ohutu ja turvaline.

Päästeameti info:
Küttekolded:  http://www.rescue.ee/kuttekolded
Tulekustuti: http://www.rescue.ee/iga-kodu-vajab-tulekustutit
Korstnapühkimine: http://www.rescue.ee/roogi-tont-korstnast-valja

Korstnapühkija tellimise kohta saate teavet Päästeameti infotelefonilt 1524 ja lähima korstnapühkija kontaktandmed leiate veebiaadressilt www.korsten.ee. Küttesüsteemi puhastamise nõuded leiab siit: http://www.tuletorjeliit.ee/?page=15.

 


Getter Orusalu
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Uus kodu kindlustundega

Uus kodu kindlustundega

  • Asjatundlik nõustamine
  • Terviklik kindlustuste pakkumine
  • Soodne intress ja pikk tähtaeg

Kodulaenust lähemalt

 

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.