Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kodu - 26.12.2018
sport | tervis | lapsed | noor

Tennis: sport, mis sobib kõigile, kes naudivad mängu

Tennis: sport, mis sobib kõigile, kes naudivad mängu Foto: iStock

7. septembrist kuni 5. oktoobrini 2016 on tennisekuu. Kuue kuni kümneaastastele lastele on tennistreeningud tasuta üle Eesti. 

Tennist mängitakse Eestis järjest rohkem. „Tennis on populaarne, sellest ei pääse üle ega ümber,“ ütleb tennisetreener Ain Suurthal. „Meil on lastegrupid jätkuvalt suurearvulised ning enamasti tuleb ikka treeningväljakutest ja treeneritest puudu, et kõik soovijad ära mahutada.“

Triinu Meri on pereema, kelle 8aastane poeg teatas ühel ilusal päeval, et tema tahab tennisetrenni minna. Kuigi kogu nende pere oli huviga jälginud ja kaasa elanud Kaia Kanepi tõusule ja põnevatele lahingutele tenniseväljakutel, siis polnud Triinu kordagi isegi mõelnud, et nende vaevalt kooliealine juntsu just selle trenni poole suunata. Tagantjärele mõeldes pereema aga ei imesta, miks sügisel, kui trennivalikuid kaaluma hakati, valis Romet just reketi.

Kuutasu pole nii kallis kui arvatakse

Tennisega käib kangekaelselt kaasas müüt, et see on vaid jõukate perekondade hobi ning nn tavakodanikel sinna asja pole. Õnneks on tänane seis parem ja tennise kuutasu on võrreldes teiste huvialadega üsnagi võrdne. 2–3 korda nädalas trennis käies on kuutasu 100 euro ringis, mis on laste treeningute üldiste hindade valguses täiesti tavapärane. Näiteks ratsutamisega jääb tennis samasse hinnaklassi, aga kuna tennisevarustuse tagab klubi, siis ei pea selle hobiga tegeleja tegema alguses ka erilisi muid väljaminekuid.

„Müüti, et tennis on kallis sport, on kahjuks raske murda,“ möönab Ain Suurthal ja lisab, et kuigi paljud alad on kindlasti odavamad, siis leidub ka oluliselt kallimaid treeninguid. „Meil toetab ühiskond laste sporditegemist enam-vähem võrdselt. Kui ühiskond saab rikkamaks, küllap suudetakse siis ka spordialasid toetades pöörata tähelepanu ka erinevate alade populaarsusele,“ loodab ta.

Tennis on laste seas ääretult populaarne

Diana Tiik Vöörmani Tenniseakadeemiast sõnab, et antud spordiala peamiseks plussiks ja kiire populaarsuse tõusu põhjuseks on universaalsus: “Tennis sobib kõigile ja seda mängu võib mängida kõrge eani,” ütleb Tiik. “Heaks näiteks elust enesest on Aino Issak, kes 94aastaselt veel iganädalaselt tennist mängib.” Diana Tiik lisab, et nende tenniseakadeemias on põhihooajal keskus lapsi täis. Kõige väiksemad trenniskäijad kõigest 3aastased tüdrukud ja poisid.

Suurthal tõdeb, et kui treeningud on laste arengutaset arvestades hästi korraldatud, siis on tennis lõbus, väljakutseid esitav ja väga mitmekülgselt arendav spordiala. „Alguses on tennis ühiselt tegutsemise sport – see on pluss, mis peaks tagasihoidlikke julgustama. Hiljem, võisteldes, muutub see üha individuaalsemaks,“ ütleb ta.

Huvitavaid fakte tennisest

  • Esimene tenniseturniir, mille kohta on märkmeid säilinud, peeti Eestis 1895. aastal, kuid eeldatavasti mängiti seda mõisates siiski juba mõnikümmend aastat varemgi.
  • 1913. aastal toimunud Kalevi turniiri peetakse Eesti tenniseajaloo alguseks.
  • Esimesed Eesti meistrivõistlused tennises peeti 1920. aastal.
  • Eesti Tennise Liit asutati 1922. aastal, et ühendada kõik Eestis tegutsevad tenniseklubid.

    Allikas: Eesti Tennise Liit

Tennisekuu raames saavad lapsed proovida tennisemängu tasuta. Lisainfo ja registreerimine: http://bit.ly/tennisekuu.

 


Dagmar Lamp
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Uus kodu kindlustundega

Uus kodu kindlustundega

  • Asjatundlik nõustamine
  • Terviklik kindlustuste pakkumine
  • Soodne intress ja pikk tähtaeg

Kodulaenust lähemalt

 

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.