Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kodu - 08.08.2017
kinnisvara

Ohud ja võimalused: korteri ostmine ehitusjärgus majja

Ohud ja võimalused: korteri ostmine ehitusjärgus majja Foto: SEB

Korteri ostmine uude, alles ehitatavasse majja on ühes küljest põnev, aga teisalt peab arvestama nii mõnegi asjaoluga, mille peale võib-olla kohe ei tule. Selle juures on omad plussid ja miinused, tõdeb kinnisvaramaakler ja konsultant Olmer Õigus.

Võimalused

Klient saab lõpp-planeeringus kaasa rääkida

Kui osta korter alles ehitatavasse majja, on kindlasti võimalik korteri planeeringus ja tubade või seinte paigutuses muudatusi teha. Kui vähegi võimalik, arvestavad arendajad kliendi soovidega.

Ökonoomne küttesüsteem

Tänapäeva rohelise mõtlemise juures paigaldatakse reeglina uutesse majadesse soodsad kütte- ja veesoojendussüsteemid, näiteks maaküte ja päikesepaneelid. See on suur kokkuhoid igakuiste koduarvete pealt. 

Sarnase elustiili ja standarditega naabrid

Kui kortermajade juurde rajatakse hea turvaline mänguväljak, siis kolib sinna tõenäoliselt palju lastega peresid. Kui tegu on roheluses paikneva majaga, kus korterid on väiksemad, koonduvad sinna üksikud inimesed ja vanemad rahulikumad inimesed. Nii saate vastavalt oma vajadustele otsustada.

Tehnoloogilised mugavused

Uued majad on reeglina varustatud targa maja süsteemidega, mis võimaldavad nutiseadmega kaugelt juhtida näiteks saunatemperatuuri või kütteseadet. Hoonet valvavad moodsad integreeritud valvesüsteemid ja turvakaamerad. Samuti on sageli mugavuse mõttes lift olemas isegi uutel kolmekorruselistel majadel., mida arendaja lubab ja mis on teie jaoks oluline, peab olema kajastatud lepingus.

Lugege lisaks: 7 olulist aspekti, millega arvestada korteri valikul ja ostmisel

Ohud

Arendaja lubab vahel rohkemat, kui plaanis

Majaga tutvudes ja arendajale küsimusi esitades paluge kõik, mis ta lubab, ka kirjalikult lepingusse kanda. Muidu võib juhtuda, et lubatud majaesine valgustus jääb tegemata või korralik sõidutee ning laste mänguväljak rajamata. Kõik mida arendaja lubab ja mis on teie jaoks oluline, peab olema kajastatud lepingus.

Piirkonna detailplaneeringus leidub ootamatusi

Ärge unustage tutvuda piirkonna detailplaneeringuga. Nii olete kindel, et näiteks praegune merevaade jääb alles ka viie aasta pärast; et teie maja külje alla ei ehitata teisi hooneid või parkla asemel ei laiu tulevikus kõrge kontorihoone.

Garantiitööd jäävad unustusse

Tehke arendaja, ehitaja või maakleri kohta veidi eeltööd – see ei ole tänapäeval keeruline. Kui teil on kahtlusi, et müüja või ehitaja ei täida endale võetud kohustusi, kaitseb teid korralikult sõlmitud leping, mille täitmise jälgimiseks saab palgata ehitusjärelevalve või juristi.

Lugege lisaks: Uus või vana korter - kumba eelistada?

Kui olete sobiva objekti välja valinud, täitke kodulaenu taotlus. Kui aga soovite enne valiku tegemist oma võimalusi arutada, siis tulge nõustamisele.

 


Gerli Ramler
vabakutseline ajakirjanik

 

Veel artikleid

Arhiiv

Uus kodu kindlustundega

Uus kodu kindlustundega

  • Asjatundlik nõustamine
  • Terviklik kindlustuste pakkumine
  • Soodne intress ja pikk tähtaeg

Kodulaenust lähemalt

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.