Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kodu - 04.12.2014
innovatsioon | kodu | turvalisus

Nutiseadmed teevad koduse elu mõnusaks

Nutiseadmed teevad koduse elu mõnusaks Foto: Quirky

Kogu maailm liigub järjest digitaalsema elu suunas ja seetõttu on ka koduste majapidamiste arendamisel mõeldud järjest rohkem nutikate abivahendite peale. Turule on jõudnud palju mugavaid rakendusi, mis aitavad kodu turvalisemaks ja ökonoomsemaks muuta.

Lapsevanema südamerahu

Iga vastsündinud lapse vanem teab, kui raske on sõba silmale saada ka siis, kui beebi teises toas magab. Tekivad küsimused, et kas ta ikka hingab, ega tal liiga külm või palav ole ja mis krabin see teisest toast kostus. Et kurnatud lapsevanem saaks mõnusamalt magada ja olukorda samas mugavalt kontrollida, on olemas beebimonitore, millel küljes kaamera ning temperatuuri- ja niiskuseandurid. Lapsega saab ka raadiosaatja abil otse suhelda, samuti pakuvad mõned monitorid võimalust muusikat mängida, et beebi taas rahulikult uinuks.

Kodune mugavus ja säästlikkus

Nest tõi 2011. aastal turule oma nutitermostaadi ja see on jäänud praeguseni kvaliteedistandardiks. Tegemist on ülinutika kraadiklaasiga, mis kasutab intelligentseid sensoreid ja tarkvara, et teie kodu temperatuuri automaatselt reguleerida – ja seda pereliikmete rutiini järgi. Nest ja teised sarnased termostaadid oskavad pakkuda välistemperatuuri ning koduse kütteviisi alusel parimat ja seejuures soodsaimat kütteplaani. Olemas on lahendused näiteks keskküttele, soojuspumpadele ja mitmetele teistele variantidele.

Konditsioneeride maailmas lõid aga sel aastal jõud GE ja Quirky ning ehitasid valmis nutika aknakonditsioneeri nimega The Aros. Eestis pole küll aknale paigaldatavad kütte-/jahutuspumbad veel moes, kuid masin on tark, näeb ilus välja ja pakub samuti pere harjumuste kohaselt kõige optimaalsemaid kütte- ning jahutuslahendusi. Lisana antakse kaasa mobiilirakendus, mis aitab kuludel silma peal hoida.

Teadupoolest on aknad suurimad külmaallikad, kust soojus välja põgeneb, ja kardinate ettetõmbamine aitab elamise tunduvalt soojemaks muuta. Sonte on aga leiutanud Smart Filmi aknakatted, mis paigaldatakse otse klaasile. Kuna see on WiFi-toega, saab ühe näpuliigutusega akende läbipaistvust ja sellele vastavalt ka soojapidavust muuta.

Nutikad turvatooted

The Skybell on uue ajastu uksekell, mis annab kodustele märku, kui keegi uksele läheneb – ja seda juba enne, kui uksekella on helistatud. Sellel on sisseehitatud kaamera, kõlar ja mikrofon, mis teevad oodatud ja ootamatute külalistega suhtlemise mugavaks ning turvalisemaks.

Ajas on edasi mindud ka ukseluku arendamises. August Smart Lock on täiesti uue põlvkonna ukselukk, mis suhtleb kasutaja nutitelefoniga, tajudes tema lähenemist ja avades viisakalt ukse. Samuti saab mobiilirakenduse abil anda sõpradele või sugulastele vajaduse korral virtuaalsed võtmed ja need ka tühistada.

Maailm areneb iga päev ja tänu nutiseadmetele on ka kodus viibimine muutumas üha huvitavamaks, mugavamaks ja turvalisemaks. Iga uue nutiseadme integreerimine kodusesse õhustikku vajab harjumist ja ehk ka uusi süsteeme, kuid tõenäoliselt on nende kasutajasõbralikkus ja elu mugavamaks muutmine seda väärt.

 


Dagmar Lamp
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Uus kodu kindlustundega

Uus kodu kindlustundega

  • Asjatundlik nõustamine
  • Terviklik kindlustuste pakkumine
  • Soodne intress ja pikk tähtaeg

Kodulaenust lähemalt

 

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.