Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kodu - 02.10.2015
kodulaen | kodu

Noore pere laen KredExi käendusel

Noore pere laen KredExi käendusel Foto: SEB

Noorel perel on eluasemelaenu taotlemisel võimalik kasutada KredExi käendust. Mis on KredExi käendus ja  kuidas erineb noorele perele mõeldud laen tavapärasest eluasemelaenust?

Kes on noor pere?

Noore pere mõiste alla liigitatakse perekond, kus kasvab vähemalt üks kuni 15-aastane (kaasa arvatud) laps. Laenu taotlemisel tuleb esitada oma lapse sünnitunnitus. Vanemaks loetakse ka eestkostjat. KredExi noore pere laenu käendust saab taotleda ka ilma, et vanemad oleksid abielus.

Noore pere laen on paindlikum

KredExi käendus võimaldab noortel peredel võtta laenu väiksema omafinantseeringuga ja paindliku lisatagatisega. Üldjuhul on kodulaenudel nõutav omafinantseeringu määr alates 20 protsendist, kuid KredExi käendusega laenul on see minimaalselt 10 protsenti laenu tagatisvara väärtusest. Korraga võib olla kasutusel vaid üks KredExi eluasemelaenu käendus.

Väiksema omafinantseeringuga eluasemelaen muudab kodu ostmise, ehitamise või renoveerimise noorele perele soodsamaks.

Noori peresid toetavaks tingimuseks on lisaks ka laenu põhiosa maksepuhkuse võimaldamine lapse sünni puhul kuni tema kaheaastaseks saamiseni või olemasoleva lapse puhul mitte kauem kui lapse kaheaastaseks saamiseni.

Käenduse täpsemad tingimused

KredExi käendusega noore pere laenuga saate soetada endale korteri, elumaja, krundi või suvila, kuid tingimuseks on see, et soetatava või renoveeritava eluaseme omanikuks ja alaliseks kasutajaks peab olema laenusaaja.

Lugege lisaks: 8 sammu uue kodu ostmisel

KredEx pole seadnud piiranguid laenusummale. Minimaalne väljastatav summa oleneb seega panga kehtestatud tootetingimustest (SEB puhul on see summa 3500 eurot) ning maksimaalne summa sõltub üldjuhul pakutavast tagatisest ja laenusaaja maksevõimest. Arvestama peate aga sellega, et laenukäenduse suurus võib olla kuni 24 protsenti laenu tagatisvara väärtusest, kuid mitte rohkem kui 20 000 eurot.

Oluline on asjaolu, et KredExi käendus on tasuline. Tegemist on ühekordse väljaminekuga, mille suurus on 3 protsenti käenduse summast.

Kuidas noore pere laenu taotleda?

Noore pere laenu taotlemiseks ei pea te eraldi pöörduma KredExi poole. Käenduse saamise korraldab panga kliendihaldur.

Enne laenu võtmist on soovitatav käia SEB tasuta terviknõustamisel. Vaadake täpsemalt, mida terviknõustamine endast kujutab.


Kati Aasov
vabakutseline ajakirjanik

 

 

Kodulaenu krediidi kulukuse esialgne määr on 2,5% aastas järgmistel näidistingimustel: laenu summa 40 000 eurot makstakse välja piiranguteta ja viivitamatult täies mahus, intress 6 kuu EURIBOR + 2,3% aastas laenujäägilt (01.10.2015 oli 6 kuu EURIBOR 0,027%, lepingus fikseeritud EURIBORi määr võib muutuda iga 6 kuu järel), tagasi maksmine 20 aasta jooksul igakuiste annuiteetmaksetena, lepingutasu 400 eurot makstakse lepingu sõlmimisel. Krediidi saamiseks tuleb sõlmida tagatisvara kindlustusleping. Määras ei ole arvestatud tagatise seadmise ja kindlustamisega seotud kulusid.


Veel artikleid

Arhiiv

Uus kodu kindlustundega

Uus kodu kindlustundega

  • Asjatundlik nõustamine
  • Terviklik kindlustuste pakkumine
  • Soodne intress ja pikk tähtaeg

Kodulaenust lähemalt

 

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.