Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kodu - 25.04.2018
kodu | kinnisvara

Milliste laenude abil on võimalik soetada kinnisvara?

Milliste laenude abil on võimalik soetada kinnisvara? Foto: unsplash.com

Kinnisvara ostmiseks on lisaks traditsioonilisele kodulaenule võimalik võtta ka näiteks hüpoteeklaenu või soodsama hinnaga kinnisvara puhul väikelaenu. Milliseid võimalusi ja mis tingimustel pank pakub kinnisvara soetamiseks, selgitavad SEB kliendihaldurid.

Kodulaenu ja hüpoteeklaenu võimalik laenusumma algab 7000 eurost ning tagatiseks on vaja kinnisvara (korter, eramu), mis asub Eestis.

Väikelaenu summa võib olla kuni 15 000 eurot ning sel puhul ei ole kinnisvaratagatis nõutud.

Kodulaenuga kinnisvara soetamine eeldab omafinantseeringut vähemalt 20%, KredExi käenduse korral vähemalt 10%. Omafinantseeringu puudumisel aktsepteerib aga pank ka lisatagatist. Kui laenusummast rääkida, siis see võib olla kuni 80% tagatiseks oleva eluaseme turuväärtusest. KredExi käenduse kasutamisel võib laenusumma moodustada aga kuni 90% tagatise turuväärtusest. Kui laenu tagatiseks olev eluase ei ole kliendi kodu, võib laenusumma olla kuni 60% vara turuväärtusest, hüpoteeklaenu puhul kuni 80% tagatiseks oleva eluaseme turuväärtusest.

Maksimaalne võimalik laenu tähtaeg on kuni 30 aastat, eeldusel, et laen makstakse tagasi hiljemalt laenusaaja 75. eluaastaks.

Maksimaalse laenusumma saate arvutada kodulaenu kalkulaatoriga.

Väikelaenu puhul võib maksimaalne laenu tähtaeg olla kuni 5 aastat. Laenu summa arvutamisel aitab teid väikelaenu kalkulaator.

Millal kasutada kinnisvara ostuks kodulaenu, millal hüpoteek- või väikelaenu?

  • Kodulaen sobib kinnisvara ostmiseks, ehitamiseks või renoveerimiseks.
  • Hüpoteeklaen sobib muude eluasemega seotud kulutuste, õppe- või tervisekulude, äri ja teiste ettevõtmiste rahastamiseks. Kodulaenu ja hüpoteeklaenu tagatiseks on kinnisvara, mistõttu tuleb arvestada, et laenu võtmisega kaasnevad lisaks lepingu sõlmimise tasule täiendavad ühekordsed kulud tagatise seadmisega (notaritasu, riigilõiv) ja hindamisega ning püsikulu selle kindlustamisega. KredExi käenduse kasutamisel lisandub ka ühekordne KredExi käendustasu.
  • Väikelaen sobib mitmeks otstarbeks, näiteks kodu remondiks, auto soetamiseks, reisimiseks, tervisega seotud kuludeks. Nagu mainitud, saab väikelaenuga osta ka kinnisvara. Väikelaenu intress on küll mõnevõrra kõrgem kui kodulaenul ja hüpoteeklaenul, kuid samas jäävad ära tagatise seadmise ja hindamise kulud ning tagatise kindlustamise tasud. Laenu vormistamine käib lihtsalt ja kiiresti.

Laenu võtmine on oluline otsus. Laenutaotleja peab enda jaoks põhjalikult läbi mõtlema, milleks ja kui palju ta laenu vajab ning kas ta on suuteline seda tagasi maksma. Pank on otsuse teadlikul ettevalmistamisel kliendile abiks.

 


Gerli Ramler
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Uus kodu kindlustundega

Uus kodu kindlustundega

  • Asjatundlik nõustamine
  • Terviklik kindlustuste pakkumine
  • Soodne intress ja pikk tähtaeg

Kodulaenust lähemalt

 

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.