Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kodu - 16.05.2017
kodulaen | kodu

Mille põhjal teha kodu ostmisel lõplik valik?

Mille põhjal teha kodu ostmisel lõplik valik? Foto: SEB

Feng shui, sisetunne, remondieelarve, sisustus, ühistu, ümbruskond, taristu – need on kõik olulised aspektid kodu ostmise juures, aga kuidas sünnib lõplik valik? Mida tegelikult on vaja järgida?

Esmased kriteeriumid: hind, asukoht ja pere suurus

Suurimat rolli mängivad kindlasti hind ja asukoht, aga loomulikult ka pere suurus. Suuremal perel on vaja näiteks mitut magamistuba.

Asukoha puhul on oluline lähtuda sellest, kus igapäevaselt liigutakse, kus asub töökoht ja kool või elavad vanemad ja sõbrad. Samuti tuleks kindlaks teha, missugused on näiteks ühistranspordilahendused ühes või teises kohas.

Lugege lisaks: 7 olulist aspekti, millega arvestada korteri valikul ja ostmisel

Kodu peab meeldima kõigile pereliikmetele

Oleks hea, kui tulevase koduga tutvuksid enne ostmist kõik pereliikmed. Mõnel juhul, eriti vanemate korterite või majade puhul, on tark ka hea tuttavaga või ehitusspetsialistiga kinnisvara üle vaadata, et kindlaks teha võimalikud puudused.

Lugege lisaks: Uus või vana korter - kumba eelistada?

Nooremad kliendid usaldavad lõpliku ostuse tegemisel sageli oma vanemaid. Kui teil on aga väljavalitud uue kodu suhtes veel kahtlusi, siis küsige võimalust üks öö seal veeta. Nii saate näiteks tajuda mürataset vms. Kui te vajate järelemõtlemiseks või asjaajamiseks aega, aga kardate, et keegi võib enne teid korteri ära osta, siis on võimalik sõlmida eelleping.

Köögi ja vannitoa olukord

Väga oluline on köögi ja vannitoa seisukord. Nende ruumide kordategemine võtab reeglina kõige enam aega ja ressurssi ning seetõttu eelistatakse korterit või maja, mille hinnas on ka uuemapoolne köögimööbel ja sanitaartehnika. Seinavärvi või tapeedi vahetamine on oluliselt lihtsam ja vähem kulukam ning mõjutavad seetõttu ostuotsust vähem.

Järelturuväärtus

Inimesed muutuvad aasta-aastalt praktilisemaks ning emotsioonide tasandil ostmist tuleb väga vähe ette (pigem juhtub seda elamispinna üürimisel). Silmas tuleks pidada piirkonna üldist ja ostetava kortermaja või arendusrajooni arengut ning teha korralik eeltöö. Samuti on hea käia tutvumas mitme objektiga, et tekiks võrdlusmoment. Kõigest sellest sõltub teie kodu järelturuväärtus tulevikus.

Võimalikud puudused

Vahel juhtub, et inimesed teevad kodu ostmisel tehingu vaid tunde järgi, pööramata tähelepanu korteri või maja puudustele. Mõistlik oleks otsustamisel kaasata ehitusekspert või järgida tema näpunäiteid.

Lugege lisaks: Mida vaadata korteri või maja ostmisel objekte külastades?

Vaadake lisaks: VIDEO: Kuidas ära tunda korteri varjatud puudusi ja peidetud vigu

Artikkel valmis koostöös Arco Vara ASiga

Kui olete korteri või maja üle vaadanud ja sobiva kodu välja valinud, täitke kodulaenu taotlus. Kui aga soovite enne valiku tegemist oma võimalusi arutada, siis tulge terviknõustamisele.

 


Gerli Ramler
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Uus kodu kindlustundega

Uus kodu kindlustundega

  • Asjatundlik nõustamine
  • Terviklik kindlustuste pakkumine
  • Soodne intress ja pikk tähtaeg

Kodulaenust lähemalt

 

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.