Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kodu - 29.06.2020

Mida teha, kui eluasemelaenu jääk jõuab nullini

Mida teha, kui eluasemelaenu jääk jõuab nullini

SEB Pangas on iga aasta mitusada klienti, kelle eluasemelaenu leping saab läbi. Meie laenuekspert Piret Soidla annab kiire ülevaate sammudest, mis tuleb pärast laenu lõppu astuda.

Laenukindlustus lõpeb, aga kodukindlustust tasuks jätkata

Eluasemelaenu juurde sõlmitakse kaht liiki kindlustust, milleks on laenukaitsekindlustus ja kodukindlustus.

  • Esimene neist lõpeb automaatselt siis, kui olete kogu laenusumma pangale tagasi maksnud ja sellega kohustused panga vastu täitnud.
  • Kodukindlustust koos laenulepinguga lõpetada ei tasu, kuna see kaitseb Teie pere kodu ja vara ka edaspidi. Pärast laenulepingu lõppu tuleb lihtsalt märkida kodukindlustuslepingus soodustatud isikuks laenuandja asemel kinnisvara omanik.

Hüpoteegi võite kinnisvarale peale jätta

Hüpoteek ei kustu kinnisvaralt ise ja hüpoteegisumma ei vähene koos laenujäägiga. Hüpoteek on kinnisvaral pidevalt selles mahus, millele see laenulepingu sõlmimisel seati.

Kui soovite kinnisvara hüpoteegist vabastada, siis saate seda teha notari juures. Protsessi on vaja kaasata ka pank, kelle kasuks hüpoteek on seatud.

Samas tasub Teil kaaluda, kas on mõtet hüpoteeki kinnisvaralt ära võtta. Nimelt saate tulevikus sama hüpoteegi seada notari juures uue laenu tagatiseks ja sellisel juhul on notaritasu väiksem.

Kinnisvaral olev hüpoteek ei vähenda kuidagi maja või korteri väärtust ning ei anna ilma kehtiva laenulepinguta pangale mingisuguseid õigusi. Hüpoteek ei võrdu võlaga.

Vaadake üle kõik oma rahaasjad

Eluasemelaenu lepingu lõppemisel vabanete ilmselt üsna suurest rahalisest kohustusest. Seega on paras aeg üle vaadata kõik enda rahaasjad, lähtudes praegustest vajadustest ja võimalustest.

Just nüüd võib olla sobiv hetk alustada raha säästmise või hoopis investeerimisega. Panga terviknõustamisel leiate asjatundliku konsultandi abiga nendeks uuteks sammudeks kõige nutikamad võimalused.

Pangaasjad nüüd korda ka video teel!

Alati ei peagi pangakontorisse kohale tulema, sest investeerimise, kogumise ja rahaasjad saate nüüd aetud ka video teel. See on uudne ja mugav funktsioon, mis hoiab kokku väärtuslikku aega.

Registreerun videokohtumisele

 


Veel artikleid

Arhiiv

Uus kodu kindlustundega

Uus kodu kindlustundega

  • Asjatundlik nõustamine
  • Terviklik kindlustuste pakkumine
  • Soodne intress ja pikk tähtaeg

Kodulaenust lähemalt

 

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.