Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kodu - 07.06.2016
kodu | kodulaen

KredEx käendab kodulaenu energiatõhusa eluaseme ostuks ja renoveerimiseks

KredEx käendab kodulaenu energiatõhusa eluaseme ostuks ja renoveerimiseks Foto: SEB

Energiatõhusa eluaseme ostmiseks, ehitamiseks või oma praeguse kodu energiatõhusamaks renoveerimiseks saab nüüd võtta kodulaenu uue KredExi käendusega.

KredExi käenduse eelduseks on see, et ostetav korter või väikeelamu vastab kodulaenu taotlemisel vähemalt energiamärgise klassile C. Kodu renoveerimisel või ehitamisel peab see valmides samuti vastama C-klassi tasemele.

Energiamärgise klassi tuleb tõendada kehtiva energiamärgisega. Uue elamu ehitamisel või renoveerimisel on nõutud energiatõhususe arvutus ehitusprojektis, mille on välja andnud majandustegevuse registrisse kantud kvalifitseeritud ekspert. Energiamärgis annab infot hoone projekteeritud energiavajaduse või tegeliku energiatarbimise kohta.

„Energiasäästlikkusele suunatud investeering on kindlasti tark otsus, sest see võimaldab parandada inimeste elamistingimusi ja hoida kokku energiakuludelt. Energiatõhusamatel hoonetel on ka pikem eluiga ja ühtlasi on nende väärtus kinnisvaraturul kõrgem. Seetõttu peredele, kes planeerivad oma kodu renoveerida, aga ka osta või ehitada, on KredExi käendusega kodulaen heade ja soodsate tingimustega võimalus,“ ütles SEB jaepanganduse divisjoni direktor Tõnu Sepp.

KredExi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juhi Triin Reinsalu sõnul on energiatõhusa eluaseme laenukäenduse väljastamise eesmärk tõsta inimeste teadlikkust energiatõhususest ning suunata inimesi valima ja ehitama energiasäästlikumaid elamispindu.

"Laenukäendus aitab soetada kodu, mille ehitamisel on enam mõeldud hoone kui terviku säästlikkusele ning võimaldab oma olemasoleva elumaja energiatõhusamaks muuta. Tegemist on esimese finantsteenusega Eestis, mille eesmärk on soodustada energiatõhusa kinnisvara soetamist ja loomist," ütles Reinsalu.

KredExi käendusega on võimalik kodulaenu taotleda 10%-lise omafinantseeringuga. Energiatõhususe parandamiseks mõeldud käenduse suurus võib olla kuni 24% laenu tagatise väärtusest, kuid mitte rohkem kui 50 000 eurot. Kuid tingimuseks on see, et laenusaaja on soetatava, ehitatava või renoveeritava eluaseme omanik ja see on ka tema alaliseks elukohaks. Finantseerida saab ka eluaset, mida ei ole seni kasutatud alaliseks elamiseks, aga kus soovitakse teha rekonstrueerimistöid ning pärast seda hakata hoones alaliselt elama.

Oluline on asjaolu, et KredExi käendus on tasuline. Tegemist on ühekordse väljaminekuga, mille suurus on 3% käenduse summast.

Lugege lisaks: Noore pere laen KredExi käendusel

Energiatõhususe parandamiseks mõeldud kodulaenu taotlemiseks ei pea eraldi pöörduma KredExi poole. Käenduse saamise korraldab panga kliendihaldur.

Kuidas edasi?

KredExi käendusega kodulaenu saab taotleda kõikidest SEB kontoritest, internetipangast või kodulehel. Kui olete sobiva kodu välja valinud, täitke eluasemelaenu taotlus. Kui aga soovite enne valiku tegemist oma võimalusi arutada, siis tulge terviknõustamisele.

 


Gerli Ramler
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Uus kodu kindlustundega

Uus kodu kindlustundega

  • Asjatundlik nõustamine
  • Terviklik kindlustuste pakkumine
  • Soodne intress ja pikk tähtaeg

Kodulaenust lähemalt

 

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.