Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kodu - 19.12.2019
kodu

Kodu sisustamise kuldreeglid

Kodu sisustamise kuldreeglid Foto: NORR11

Kõigil on kodu ning see on alati kuidagi sisustatud. Kuidas aga sisustada teadlikult, vältides klassikalisi ja elementaarseid vigu? Sellest ning natuke ka jõulueelsest ruumikujundusest räägib ekspert Maris Tämmo.

Mööbli-ja disainisalong NORR11 kaupluse juhataja ning brändijuht Maris Tämmo ütleb, et kõige parema koosluse kodu sisustamisel saab siis, kui ühildada kasutajamugavus ning kena üldpilt. Kasutajamugavuse all peab ta silmas eelkõige näiteks isesulguvaid uksi, pehmeid ja mugavaid tekstiile ja muid sarnaseid lahendusi. „Oluline on jälgida klassikalist printsiipi ehk seda, et paigutus oleks sümmeetriline. Moodsamatele interjööridele meeldib asümmeetria, kuid kodu sisustamise kuldreeglina tooksin välja just sümmeetrilisuse,” toonitab Tämmo.

Igas ruumis peaks olema fookuspunkt

Väga tähtis on igas ruumis luua ja leida keskne objekt ehk fookuspunkt, mille ümber saab luua üldise mulje. Värvid peaksid aga olema vastavuses ruumi eesmärkidega: heledamad toonid tubades, kuhu on vaja rahu ja vaikust, ning erksamad värvid seal, kuhu on vaja juurde energiat ja kiirust. „Eestis järgitakse aina rohkem Skandinaavia stiili, mis sobib nii kaasaegsesse linnakorterisse kui ka väärikasse maamajja,” ütleb Maris Tämmo.

Kodu sisustamisel peaks lähtuma sellest, et üldine foon oleks praktiline ja rahulik. Nii võiks mööbel olla tagasihoidlik, kuid mugav kasutada. Kindlasti peaks see olema kergesti puhastatav ja hooldatav. Selle taustal võib sisse tuua aga tõelisi pilgupüüdjaid ehk juba mainitud fookuspunkte. „Pilgupüüdjaks on näiteks kunstitöö, kamin, huvitav ja isikupärane mööblielement, põnev suurem suveniir või midagi muud taolist. Variante ja lahendusi on lõputult!”

Peamised vead, mida tehakse

Kodukujundus- ja disainimaailm on väga lai ja ülimalt põnev ning seetõttu on loogiline, et harrastajatel tuleb ette ka vigu ja elementaarseid apsakaid. „Kui disainimaailma sukeldub inimene, kes sellega igapäevaselt kokku ei puutu, on arusaadav, et tahaks ju kõiki häid ideid kodu sisustamisel ära kasutada, hoomamata seda, kas stiilid ja tooted üldse sobivad omavahel kokku,” räägib Maris Tämmo ning soovitab võimaluse korral küsida abi oma ala spetsialistilt, kes oleks hea suunaja. „Üldiselt soovitan lähtuda ütlusest, et vähem on rohkem.”

Jõulukujunduse julged värvid

Jõulud on kohe ukse ees ning paljud soovivad oma kodu selleks ajaks kuidagi eriliselt kaunistada või sisustada. Maris Tämmo: „Kõige  kindlam värvigamma on skandinaavialikult valge, aga kes vähegi soovib trende järgida, siis sel aastal võiks kasutada julgelt lillat, erkroosat, punast ja türkiisinist tooni, mida saab omakorda kombineerida kulla-hõbeda ja teiste metallitooni lisanditega.”

Jätkuvalt on moes ka vintage-hõngulised dekoratiivsed kaunistused. „Eriti ökoteadlikule inimesele, kes naljalt elusat puud tuppa ei too, soovitaks kasutada lahedaid alternatiive eluspuule – kuuski, mis on valmistatud papist, kartongist või tugevamast jõupaberist,” pakub brändijuht lahendusi välja.

Jõulutarvikute ostmisel mõelge ka sellele, et need säiliksid järgmiseks aastaks. Nii ei pea igal hooajal uusi kaunistusi ostma. Elektriküünlad võiksid ökonoomsuse huvides olla leedvalgustitega, et detsembrikuu elektriarve ei tuleks tavapärasest palju kõrgem.

Disaini-ja sisustusmaailm on tõeliselt põnev, lai ja mahukas ning kel vähegi huvi, saab selles valdkonnas palju uut avastada. Kui aga tunnete, et enesekindlusest jääb puudu, siis on mitmeid spetsialiste, kes saavad teid selles nõustada.

 


Getter Orusalu
vabakutseline ajakirjanik

 


Soovitame lugeda

28.05.2015
28.05.2015
28.05.2015

Veel artikleid

Arhiiv

Uus kodu kindlustundega

Uus kodu kindlustundega

  • Asjatundlik nõustamine
  • Terviklik kindlustuste pakkumine
  • Soodne intress ja pikk tähtaeg

Kodulaenust lähemalt

 

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.