Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 08.04.2015
kindlustus | motivatsioon

Riskikindlustus – lahendus, kuidas oma töötajaid turvatundega motiveerida

Riskikindlustus – lahendus, kuidas oma töötajaid turvatundega motiveerida Foto: AGA

Riskikindlustus võimaldab ka kõige mustema stsenaariumi puhul teatud materiaalset tuge. Eesti AGA on näide firmast, kus töötajate elukindlustuse kuutasu katab tööandja.

Õnnetus ei hüüa tulles. Töötajate kindlustamine aitab maandada töötaja elu ja tervisega seotud riske. Võimalike kahjude ennetamiseks on mõistlik valida riskikindlustus, mis tagab elukindlustuskaitse ja annab finantsilist tuge õnnetus- või surmajuhtumite korral.

Kindlustus on prioriteetide küsimus

Tööstusgaaside tootmise ja müügiga tegeleva ettevõtte Eesti AGA kommunikatsioonijuht Marii Martinson räägib, et töötajad on ettevõtte peamine vara ja lisaks palgale püütakse neile luua motivatsioonipakett, mis soodustaks igakülgset arengut nii tööl kui ka vabal ajal.

Eesti AGA kuulub rahvusvahelisse gruppi, mille Põhjamaade sõsarettevõtted investeerisid oma töötajate tulevikku tööandja pensioni näol, mis on saanud väga sooja vastuvõtu. Eesti AGAs kaaluti mitmeid lahendusi ja jõuti riskikindlustuseni. Leping sõlmiti kogu 95-liikmelisele kollektiivile, kus on nii kontoritöölisi kui ka ohtlikuma füüsilise tööga tegelevaid inimesi. „Töö iseloomust olenemata ei ole ootamatu õnnetuse eest meist keegi kaitstud. Peame oluliseks, et iga meie töötaja elu oleks kindlustatud,“ selgitab Martinson.

Ettevõtte jaoks on riskikindlustus suur väljaminek, kuid Martinsoni kinnitusel on see prioriteetide seadmise küsimus. „Töötaja veedab kaheksa tundi päevas ehk kolmandiku oma päevast tööl. See on märkimisväärne osa tema elust, mis peaks olema sama väärtuslik kui tööväline aeg.“ Ta viitab ka Maslow’ vajaduste püramiidile, mille esimene aste puudutab inimeste esmaste vajaduste katmist. „Selle peaks kompenseerima palk, kuid tööandja eesmärgiks ei peaks kunagi olema vaid miinimumnõuete täitmine.“

Töötajate kindlustamise teemal peatutakse Eesti AGAs juba tööintervjuude läbiviimise ajal, kuid täpsemalt uute inimeste tööleasumisel. Martinsoni sõnutsi on see kandidaatidele ja töötajatele reeglina meeldiv üllatus.

Varem või hiljem leitakse lahendus

Kas ja miks peaks ka teised ettevõtted töötajate kindlustamist kaaluma? „Kuna kindlustamise näol on tegemist pikaajalise investeeringuga, tuleb see otsus väga põhjalikult läbi kaaluda just sellest vaatenurgast, kas ollakse valmis võtma aastatepikkust kohustust ja seda võimelised kandma ka ettevõtte halvematel aegadel või töötajate arvu olulise suurenemise korral,“ annab Martinson nõu. Ta lisab, et siiski ei saa eeldada, et kõik väikese ja keskmise suurusega ettevõtted kindlustust lubada suudaksid. „Oluline on, et see mõte oleks tööandjal alati kuklas ja ta jõuab varem või hiljem mingisuguse lahenduseni. Alustada võiks samm-sammult otsuse mõju ja ulatust hoolikalt läbi mõeldes.“

Riskikindlustus on ettevõtete jaoks üsna paindlik lahendus, sest kindlustada võib nii üksikuid töötajaid, ainult juhtkonda kui ka kogu kollektiivi. Kindlustuse hind on iga kindlustatu kohta personaalne, st see sõltub vanusest, tervisest, hobidest ja ametist. Samuti on äriklientidele riskikindlustuse hind soodsam kui erakliendile.

Riskikindlustust pakub AS SEB Elu- ja Pensionikindlustus. Soovitame enne lepingu sõlmimist hoolikalt tutvuda tingimustega SEB kodulehel www.seb.ee ja vajadusel pidada nõu AS-i SEB Pank või AS-i SEB Elu- ja Pensionikindlustus töötajaga.


Getter Orusalu
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.