Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 04.07.2014
reisimine | kindlustus

Reisikindlustus võib säästa raha ja närve

Reisikindlustus võib säästa raha ja närve Foto: iStock

Euroopasse reisides on õnnetusjuhtumi korral palju abi ravikindlustuskaardist, kuid kindlasti peaks olema sõlmitud ka reisikindlustus. Euroopast välja minnes on see isegi veel olulisem, sest aitab õnnetuse korral kokku hoida raha ja närve.

Paljud ei pea reisikindlustuse olemasolu vajalikuks. Eriti kui sihtkoht asub Euroopas, ravikindlustus kehtib ja kaasas on ka Euroopa ravikindlustuskaart. Siiski pole paljud teadlikud, et viimase alusel saadav arstiabi on piiratud ja mitmed arved tuleb tasuda ise. Reeglina katab ravikindlustuskaart vaid otsesed ravikulud, kuid ise peab maksma näiteks visiiditasu, ravimite, riikidevahelise transpordi, haigla voodipäevatasu ja kohaliku riigi kehtestatud omavastutuse osa.

Kuigi otsene arstiabi on kaardi alusel tasuta, võivad lisakulud maksma minna mitmeid tuhandeid eurosid. Kehtiv reisikindlustus annab aga turvatunde, et kindlustusjuhtumi korral hüvitatakse lepingu alusel vältimatud ja põhjendatud raviteenused, sealhulgas transpordikulu, ravimid, hambaravi, voodipäevatasud jne. Vaatleme kahte olukorda, mis reisile minnes tihti ette võivad tulla.

Erakliinikus Euroopa ravikindlustuskaart ei kehti

Kui otsustate talvel perega Austriasse suusatama minna ning kuigi reis kestab vaid viis päeva, on soovituslik ikkagi kogu perele reisikindlustus teha. Sest mis saab, kui kellegagi reisiseltskonnast midagi juhtub ja ta näiteks tõsiselt jalga vigastab? Siis tuleb pöörduda lähimasse raviasutusse, milleks on tihtipeale suusakuurordi erakliinik. Kui õnnetus on raske, siis võib juhtuda, et jalg vajab operatsiooni, mille maksumus võib küündida lausa 7000 euroni.

Euroopa ravikindlustuskaart erakliinikutes aga ei kehti ja just seetõttu on soovituslik sõlmida reisikindlustus. Õnnetuse korral tuleb kiirelt ühendust võtta kindlustusseltsiga ja selgitada olukorda, saades konkreetsed juhised edaspidiseks tegutsemiseks. Selts saadab ravikliinikule garantiikirja operatsiooni tegemiseks ja nii saab jalg nõuetekohast ravi.

Reisitõrkekindlustus aitab uute lennupiletitega

Mõtlete hoopis, et võiks kogu perega külla sõita Austraalias elavale vanatädile, sest lapsed polegi nii kaugel elava sugulasega veel tutvunud? Enne reisi tasub lisaks reisikindlustusele teha veel ka reisitõrkekindlustus, et mitte pabistada võimalike haigestumiste või lendude tühistamise pärast.

Nii kaugesse sihtkohta jõudmiseks ostetakse piletid sageli erinevate lennuvedajate kaudu. Tõeliselt halb olukord kujuneb, kui ühel lennukompaniil tekib näiteks tehnilise rikke tõttu pikk hilinemine, mistõttu jäädakse maha ka järgmistest lendudest.

Kuna piletid on ostetud erinevate lennukompaniide kaudu, ei ole ühel lennufirmal kohustust kompenseerida uusi lennupileteid nendele reisidele, millest hilinemise tõttu maha jäädi. Uue lennupileti ostukulud jäävad reisija enda kanda.

Kui on sõlmitud aga reisitõrkekindlustus, siis on muret vähem. Taolises situatsioonis hüvitab kindlustusselts sel puhul tekkinud lisakulud nii majutusele kui ka transpordile, mis on vajalikud reisi sihtkohta jõudmiseks. Reisitõrkekindlustuse sõlmimine võib sellises olukorras olla oluliselt soodsam kui uute piletite ostmine.


 


Getter Orusalu
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.