Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 08.05.2018
reisimine | kindlustus

Reisikindlustus tasub sõlmida Eestis tegutseva kindlustusseltsiga

Reisikindlustus tasub sõlmida Eestis tegutseva kindlustusseltsiga Foto: unsplash.com

Avatud turg pakub inimestele suuremat valikuvabadust nii kauba kui ka teenuse, sealhulgas kindlustusteenuste valikul. PZU reisikahjude kahjukäsitluse grupi juht Geily Kalt selgitab, miks eelistada kindlustuslepingu sõlmimisel kodumaal tegutsevaid kindlustusettevõtteid.

Emakeeles on lihtsam lepingut sõlmida

Välismaised kindlustusfirmad võivad pakkuda küll soodsat hinda, kuid tarbija seisukohast on oluline saada emakeelset teenindust ning mõista sajaprotsendiliselt allakirjutatava lepingu tingimusi. Muidu võib juhtuda, et olete nõus selliste reisikindlustuse tingimustega, mis ei kata teie soove ja vajadusi.

Vaadake lisaks: Reisikindlustuse paketid ja hüvitised

Kiirus ja läbipaistvus asjaajamisel

Kindlustusjuhtumi puhul on klientide sooviks, et juhtum saaks võimalikult kiiresti lahendatud. Ei ole aga sugugi kindel, et USAs või Prantsusmaal asuv kindlustuse pakkuja on nõus vastu võtma Eesti arstide või raviasutuse dokumentatsiooni ning et nad aktsepteerivad digitaalallkirja. Eestis on digitaalne allkiri harjumuspärane ja seaduslik, ent see ei pruugi niimoodi olla mujal maailmas, ning teada on ka juhtumeid, kus teiste riikide ametiasutused peavad digitaalselt allkirjastatud raviarveid võltsinguks. Niisiis peate tõenäoliselt dokumente ja kuluarveid lähetama ühest riigist teise hoopis postkontori abil ning kulukaks võib minna ka kindlustusfirma nõudel dokumentide tõlkimine ja ametliku kinnituse võtmine neile.

Keelebarjäärist võivad tuleneda ka hilisemad probleemid

Kuigi valdate võõrkeeli, võib siiski stressiolukorras tekkida eneseväljendusega probleeme. Eriti veel, kui õnnetus juhtub riigis, mille keelt te ei mõista, kuid kindlustus nõuab näiteks, et võtaksite ise kohalikust politseijaoskonnast varguse korral hüvitise saamiseks dokumendi. Mitmes keeles ja mitme riigi seadusandlusest tulenev asjaajamine võib olla tõeline väljakutse ning ei pruugi alati kannatanu jaoks positiivselt lõppeda.

Lugege lisaks: Reisikindlustus on vajalik ka pooleks päevaks autoga Lätti sõites

 


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.