Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 19.03.2015
reisimine | kindlustus | turvalisus

Reisikindlustus – igaks juhuks probleemideks valmis

Reisikindlustus – igaks juhuks probleemideks valmis Foto: SEB

Ei ole tähtis, milline on teie reisi eesmärk, reisikindlustus tuleb teha igal juhul. Ootamatud tervisehädad või muud ebameeldivused võivad kodust kaugel tabada meid kõiki. Mida reisikindlustus täpsemalt katab ja mida õnnetuse puhul teha, selle kohta jagab infot PZU Kindlustuse Eesti turundusjuht Maren Uibo.

Pangad pakuvad oma kaardivaldajale reisikindlustust, mis aitab ootamatu haigestumise, õnnetusjuhtumi ja reisitõrke korral ning pakub pagasi kaitset, kui see peaks kaotsi minema või viibima.

Kui kõik ei lähe plaanipäraselt

Reisitõrkekindlustus katab kulud sellisel juhul, kui reis jääb ära, katkeb või hilineb. Maren Uibo kirjeldab, et reisist loobumise põhjuseks võib olla näiteks lähedase inimese ootamatu haigus. Või juhtub kindlustatu elupaigas enne reisi midagi etteaimamatut, mistõttu inimene ei saa kodust lahkuda ja reis tuleb ära jätta. „Reisitõrke alla kuulub ka näiteks reisi hilinemise juhtum, mis tekib transpordivahendi tehnilise rikke või ilmastikuolude tõttu, nii et reisi ei saa enam plaanipäraselt jätkata,“ kirjeldab Uibo.

Ilmselt teavad kõik lugusid sellest, et ka kaasavõetud reisikohvriga juhtub mõnikord ebameeldivaid asju. Õnneks hüvitab reisikindlustus pagasikahju, mis tähendab Uibo sõnutsi olukorda, kui pagas läheb lennufirma eksimusel kaotsi, hilineb või puruneb transpordi käigus sootuks. „Samuti loetakse selliseks juhtumiks pagasi vargust,“ räägib Uibo. „Pagasi all peetakse silmas isiklikke kaasas olevaid esmatarbekaupu ning riideesemeid,“ lisab ta.

Suusareis ei nõua eraldi kindlustust

„Kui me jääme reisil olles ootamatult haigeks, siis katab reisikindlustus sellega seotud möödapääsmatu arstiabi või õnnetusjuhtumi tõttu tekkinud ravikulud,“ kirjeldab Uibo. „Hüvitatakse näiteks ka uuringutele ja arsti väljakirjutatud ravimitele tehtud väljaminekud,“ lisab ta. Samuti kaetakse vajadusel haige Eestisse tagasitoimetamise transpordikulud.

Enamasti peetakse riskantseks suusareise, sest seal traumade oht suurem kui tavalise puhkusereisi puhul. „Suusareisideks on kaitse olemas, kui selle harrastusega tegeletakse tähistatud ja märgistatud suusaradadel või mäenõlvadel,“ selgitab Uibo. „Eraldi kindlustamist see ei nõua,“ sõnab ta.

Reisikindlustuse tingimused tuleb üle vaadata

Kindlasti tuleb hoolikalt tutvuda reisikindlustuse tingimustega, mis annab täpse ülevaate kaitse ulatusest ning hüvitatavatest juhtumitest. Maren Uibo soovitab tähelepanelikult vaadata, et reisikindlustuse poliis oleks kehtiv kogu reisi vältel. Pangakliendile vormistatakse reisikindlustuse poliis tavaliselt üheks aastaks. Tegemist on korduvreisikindlustusega, mille puhul maksimaalne järjestikune välismaal viibitavate päevade arv on 90 päeva. Oluline on teada, et reisitõrkekindlustuse kaitse hakkab kehtima 72 tundi pärast poliisi eest tasumist.

Mida teha, kui õnnetus päriselt juhtubki?

Kõige olulisem on esmalt tegeleda terviseprobleemiga ja saada kiirelt abi. Haigestumise või õnnetusjuhtumi puhul tuleb ruttu pöörduda mõne meditsiiniasutuse poole. Kindlustatud on kohustatud kindlustusandjale teatama juhtumist esimesel võimalusel, seega jälgige kindlasti, et teil oleks reisi ajal käepärast tema kontaktandmed.

Kindlustusandjale peab edastama kõik juhtumi menetlemiseks vajalikud dokumendid, mida saab teha ka siis, kui olete reisilt tagasi.

 


Kati Aasov
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.