Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 23.04.2019
kindlustus

Õnnetused võivad juhtuda igaühe kodus

Õnnetused võivad juhtuda igaühe kodus

Õnnetusi, mille peale ei oska tullagi, juhtub kodudes palju, alustades tulekahjust ja lõpetades mõne pisieseme purunemisega. Võib-olla kõik ei teagi, et lisaks tavalistele kindlustuskaitsetele, nagu tulekahju, veeavarii, üleujutus, murdvargus, vandalism ja torm, saab omanik oma hoonete ning vara maksimaalseks kaitseks sõlmida ka koguriskikindlustuse.

„Õnnetus võib kodus alguse saada sellistest igapäevastest asjadest, mille peale lihtsalt ei tule. Näiteks õlitas üks pere põrandalaudu ja töö lõppedes viskas määrdunud lapid prügikasti. Õlilapid võivad aga teatud juhtudel iseeneslikult süttida ja nii tekkis majas tulekahju. Teine näide meenub mehest, kes põhjustas tulekahju katusel ketaslõikuriga töötades,“ räägib PZU Kindlustuse varakahjude grupi juht Marge Habakukk.

Õnnetusi tuleb sageli ette ka lastel õues mängides: kes lööb palli naabri aknasse ja kes kukub jalgrattaga vastu naabrimehe autot. Teie õnn on see, kui teil on olemas vastav kindlustuskaitse, mis sellised pealtnäha väikesed, ent kokkuvõttes rahakotile ootamatud kulud hüvitab.

Mõnda õnnetust saaks ennetada

Kindlustusseltsid käsitlevad igal aastal juhtumeid, kus eramaja õuelt õhku tõusnud batuut vigastab naabri kuuri või autot. Tuuleiilid võivad kohati olla väga tugevad, lennutades ka batuudist raskemaid asju. Antud puhkudel on võimalik neid juhtumeid ennetada, paigaldades ja kinnitades esemed vastavalt nõuetele. Väiksemad esemed tuleks tormi ja suurema tuulega hoovist kokku korjata ning varjulisse kohta paigutada.

Kindlustus ei võta enda kanda omaniku kohustusi

Oluline on teada, et kindlustus kaitseb klienti ainult ootamatu ja ettearvamatu sündmuse korral, mille käigus saab kindlustatud ese kahjustada. Kui aga kahju tekib kliendi vastutustundetuse tõttu, siis ei saa kindlustusselts aidata.

Näiteks üks majaomanik oli lasknud kuus aastat tagasi paigaldada õhksoojuspumba, kuid ei olnud terve selle aja jooksul teinud pumbale kordagi hooldust. Kui pump töötamast lakkas, jäi aga klient hüvitisest ilma just seetõttu, et korrapärane ja seadme tööks vajalik hooldus oli tegemata. Kindlustusvõtja kohustus on suhtuda oma varasse hoolsalt, täita ohutusnõudeid ja tehnika puhul lasta spetsialistidel teha kõik ettenähtud hooldused.

Kindlasti ei ole kindlustuse töö remontida kliendi maja katust ja konstruktsioone, kui omaniku hoolimatusest tingituna on katus läbi lasknud juba aastaid ning maja sarikad ja puittalad on seetõttu ära mädanenud.

Kaitske end ootamatute kulude eest, sõlmige PZU kindlustus


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.