Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 17.08.2015
lapsed | kogumine | elukindlustus | kindlustus

Mis on investeerimispõhine lastekindlustus?

Mis on investeerimispõhine lastekindlustus? Foto: SEB

Paljudel vanematel on soov oma lapse tulevikku rahaliselt kindlustada ja neile ellu astumiseks teatav stardiraha koguda. Selgitame lähemalt, miks võiks eelistada investeerimispõhist kogumislahendust.

Olge ise oma investeeringute peremees

Investeerimisriskiga elukindlustus Kasvuportfell Juunior sobib neile, kes tahavad ise juhtida oma investeeringuid. Investeerimisriske on võimalik hajutada, kui soetate erinevatesse varaklassidesse investeerivaid fonde. SEB valikust leiab nii riskantsemaid aktsiafonde kui ka madalama riskiga võlakirjafonde. Alati on võimalik investeerida ka strateegiafondi, mis omakorda sisaldab määratud osakaalus aktsiaid ja võlakirju.

Fondide ostmine ja müük Kasvuportfell Juuniori raames on tulumaksuvaba ning sisenemis- väljumistasudeta. See annab 2-3 protsendilise võidu tehingult. Lapsele kogumine on pikaajaline investeering, mistõttu parim sõber on aeg. Kui investeerimisperiood jääb alla viie aasta, siis kaaluge lepingu sõlmimise mõttekust, sest mida kauem leping kestab, seda suurem on investeeringu mõttekus.

Kogumislahendus, mida eelistatakse selle paindlikkuse tõttu

Kasvuportfell Juuniori peamiseks eeliseks on klientide hinnangul toote paindlikkus. Lepingu saavad sõlmida vanemad, lähedased, sõbrad või sugulased. Ka sissemakseid võivad lapse lepingusse teha kõik soovijad vabalt valitud ajal ja summades. See annab hea võimaluse näiteks tähtpäevadel kinkida lapsele tuleviku tarbeks suuremat majanduslikku iseseisvust. Võimalik on raha osaliselt ka välja võtta, makstes tulumaksu vaid sellelt osalt, mis ületab sissemaksete summat ehk teenitud tulu.

Kogumislahendus koos kindlustusega

Tihti soovivad vanemad sõlmida lisaks kogumislahendusele ka mitmesuguseid kindlustusi. Erinevalt teistest laste tuleviku tarbeks mõeldud kogumisalternatiividest on võimalik Kasvuportfell Juuniori juurde sõlmida ka kindlustusi nii lapsele kui ka lepingu sõlmijale.

Näiteks lepingu juurde sõlmitav õnnetusjuhtumi lisakindlustus aitab vanemal keskenduda lapsega juhtunud õnnetuse järgsele ravile, mitte niivõrd perekonna rahalisele olukorrale. Teine juurde sõlmitav lisakindlustus on kindlustusmaksete jätkamise lisakindlustus, mis tagab lepingu sõlmija surma korral lapsele tema lepingusse sissemaksete jätkamise kindlustusseltsi poolt viimati kehtinud investeerimisstruktuuri alusel. Nii saab lapsevanem olla kindel, et isegi, kui tema endaga peaks midagi juhtuma, saab laps planeeritud raha kokkulepitud ajal kätte.

Samamoodi on Kasvuportfelli Juunior tugevuseks fakt, et lepingu alusel kogutud vara ei kuulu pärandvara hulka. See tähendab, et kui lepingu sõlmijal on ka teisi pärijaid ehk näiteks isal on veel teisi lapsi, siis nendele ei tehta Kasvuportfell Juuniori lepingust väljamakseid üldise pärimiskorra järgi. Sinna kogutud raha makstakse lepingu lõppedes ainult lapsele, kellele on leping sõlmitud.

 


Jaanika Reinmann
SEB Elu- ja Pensionikindlustuse turundusjuht

 

 

Kasvuportfell Juuniori pakub AS SEB Elu- ja Pensionikindlustus. Soovitame enne lepingu sõlmimist hoolikalt tutvuda tingimustega SEB kodulehel www.seb.ee ja vajadusel pidada nõu AS-i SEB Pank või AS-i SEB Elu- ja Pensionikindlustus töötajaga.


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.