Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 01.07.2020

Millistel tingimustel ja mida katab reisikindlustus seoses koroonaviirusega?

Millistel tingimustel ja mida katab reisikindlustus seoses koroonaviirusega? Oluline on tutvuda reisikindlustuse tingimustega

Koroonaviiruse levik on tekitanud omajagu küsimusi seoses reisikindlustusega. Oluline on teada, missuguseid tekkivaid kahjusid hüvitatakse ning millega tasub reisile minnes arvestada. Olukorda selgitab PZU Kindlustuse isikukindlustuse tootejuht Kristo Õunapuu.

Tingimused alates 1. juulist 2020

Alates 1. juulist kehtivad SEB kaudu sõlmitavatele PZU reisikindlustuspoliisidele tavapärased kindlustuskaitsed vastavalt tingimustele. 

Oluline on teada, et enam ei kehti järgmised erisused:
• Kui soovite enne reisi muuta või tühistada oma reisiplaane seoses koroonaviiruse puhanguga, siis SEB vahendusel sõlmitud reisikindlustuste puhul hüvitatakse 150 euro ulatuses muutmise või tühistamisega kaasnevad kulutused.
Alates 1. juulist toimub kahju hüvitamine vastavalt kindlustustingimustele ning hüvitatakse ainult lennupiletite vahetus samasse sihtkohta kuni 150 euro ulatuses.
• Karantiini sattumisega seotud lisakulusid (majutus, transport) ei hüvitata.
Alates 1. juulist tekkivate kahjude puhul kehtib kaitse vastavalt kindlustustingimustes kokkulepitule.

Tingimuste järgi kehtib jätkuvalt see, et meditsiiniabi kindlustus katab viirushaigusesse haigestumisega seotud ravikulud. Sinna alla kuulub ka koroonaviirus, mis on samuti viirushaigus. Kui viibite piirkonnas, kus on välja kuulutatud epideemia, siis on tegemist välistusega. Kulud diagnoosi määramiseks hüvitatakse igal juhul ka epideemia korral.

Reisitõrke lisakaitseid ei ole hetkel võimalik sõlmida.

Tingimused 1. märts – 30. juuni 2020

PZU Kindlustuse meditsiiniabi kindlustus katab viirushaigusesse haigestumisega seotud ravikulud. Sinna alla kuulub ka koroonaviirus, mis on samuti viirushaigus. Kui klient viibib piirkonnas, kus on välja kuulutatud epideemia, siis on tegemist välistusega. Kulud diagnoosi määramiseks hüvitatakse igal juhul ka epideemia korral.

Kui klient on juba reisil, siis oleme PZU-s otsustanud hüvitada koroonaviiruse puhangu või sellest tingitud karantiiniga seotud lisakulud majutusele ja transpordile, kui need on tekkinud. Kui klient soovib enne reisi seoses koroonaviiruse puhanguga muuta või tühistada oma reisiplaane, siis SEB vahendusel sõlmitud reisikindlustuste puhul hüvitame 150 euro ulatuses muutmise või tühistamisega kaasnevad kulutused. Selle alla kuuluvad transport, majutus, ürituse piletid jms.

Kui haigestumine ilmneb alles lennujaama turvakontrollis, nt avastatakse palavik ja tervislik seisund ei võimalda seetõttu reisi jätkata, siis juhul, kui tegemist ei ole epideemiaga, kehtib tavapärane reisi katkestamise kindlustuskaitse. Tegemist on kaitse alla kuuluva juhtumiga, mil kliendil tuleb reis katkestada või edasi lükata tervisest tulenevatel põhjustel. Sellisel juhul hüvitame lisakulud tingimustes kokkulepitud ulatuses.

Kui jäädakse maha lennust seetõttu, et rakendatakse täiendavaid turva- ja tervisekontrolli meetmeid, siis ei ole tegemist kindlustusjuhtumiga. Palume hetkel varuda sellisteks kontrollideks tavapärasest kauem aega. Vastavalt üldistele välistustele ei kuulu sellisel juhul lennust mahajäämine hüvitamisele.

Lisainfo saamiseks palume helistada PZU Kindlustusele telefonil 622 4545 või saata e-kiri

 


Kristo Õunapuu
PZU Kindlustuse tootejuht

 

 


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.