Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 07.11.2017
kindlustus | kodukindlustus

Millele pöörata tähelepanu kodukindlustuse sõlmimisel?

Millele pöörata tähelepanu kodukindlustuse sõlmimisel? Foto: SEB

Kodukindlustus peaks andma kindlustunde, et kui meie kinnisvaraga juhtub õnnetus, siis me ei pea muretsema, sest saame toetuda kindlustusfirma abile oma eluaseme taastamisel. Lisaks hoone neljale seinale, katusele ja põrandatele kuulub kodukindlustuse kaitse alla ka kodune vara.

Kodust vara ei tasu alahinnata

Tuli, vesi või vargad ei tekita kahju mitte ainult majakarbile, vaid ka mööblile, tehnikale ja muule varale. Enamasti  tundub inimestele kummaline oma koduse vara summat arvutades arvestada selle hulka näiteks 20 aastat vana voodi, koolikott, kasutatud suusad-jalgrattad ning aastakümnete jooksul kogunenud raamatukollektsioon. Nii kiputakse oma kodust vara alakindlustama, aga kui toimub põleng ja kogu magamistoa sisustus hävineb, siis on ju edaspidi ikka voodit, kappi, vaipa ja lampi vaja. Ja mõelge, kui suur võiks olla nende esemete soetamisväärus, kui peate need uuesti ostma.

Niisiis võiks alati koduse vara kindlustussummat määrates mõelda rahale, millega suudate oma uue kodu sisustada. Juba pelgalt vannitoa renoveerimine ja sisustamine võib maksta 10 000 eurot, mis on paarikümne euro võrra suureneva kindlustusmaksega võrreldes väga suur rahaline väljaminek. Ka siis, kui kodus peaks toimuma tulekahju ja hävib vaid üks tuba koos sisustusega, immitseb suitsuving ning tahm ka teiste tubade mööblisse ja riietesse. Sellisegi kahju likvideerimine võib kokkuvõttes olla päris kulukas. 

Lugege lisaks: Kodukindlustus kaitseb teie peret ootamatuste eest

Ärge unustage kindlustamast ka kuuri, garaaži ja keldrit

Kindlustusfirmadel on erinevate tingimustega kodukindlustused või eri tasemega kindlustuspaketid. Uurige kindlasti järele, kas teie kodukindlustuspakkumise juurde kuulub ka keldriboksis või panipaigas olev vara, nagu jalgrattad, spordivarustus või lapsevanker. Ja oluline on, kas lepingus on märgitud sellise vara kindlustatud piirmäär. Enamasti laieneb kodukindlustuse kaitse ka teatud suurusega kõrvalhoonetele ning seal hoitavale varale (tööriistad ja muruniiduk garaažis või saunatarvikud saunas). Suurematele kõrvalhoonetele tuleb sõlmida lisakindlustus.

Vastutuskindlustus kaitseb teid teistele tehtud kahjude eest

Vastutuskindlustus hüvitab teie poolt kolmandale isikule tekitatud kahju. Milleks seda vaja on? Näiteks kui remonditööde ajal saab teie korterist alguse veeavarii või tulekahju, katab kindlustus ka teie naabrite kahjud. Vastutuskindlustus aitab ka nende kahjude puhul, mis teie pere võib kolmandatele isikutele tekitada väljaspool kodumaja. Näiteks kui teie majalt kukkunud jäätükk vigastab jalakäijat või kui teie laps lõhub kaubanduskeskuse ukseklaasi, katab need kulud kindlustus.

Kaitske end võimalikult hästi

Nagu öeldud, on kindlustuste pakkumised väga erinevad. Kindlustuspoliisi ostmisel võtke aega selle lugemiseks, sest võib juhtuda, et klient ja poliisi müüja ei saanud üksteistest ühtmoodi aru. Selleks et saada soovitud kindlustuskaitse, pöörduge julgelt kindlustusseltsi poole ning paluge endale segaseks jäävaid tingimusi selgitada. Pigem maksta parema kindlustuse eest veidi rohkem, sest sellega kaitseme ju ennast ja oma asju.

Kindlustus kaitseb teid ebameeldivuste eest – tuleb vaid koostöös kindlustusspetsialistiga õige kindlustuskaitse valida.

 


Gerli Ramler
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.