Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 21.11.2016
kindlustus

Millele pöörata tähelepanu kindlustuslepingut sõlmides?

Millele pöörata tähelepanu kindlustuslepingut sõlmides? Foto: SEB

Kahjuks pole kellegi kodu kaitstud veeavarii või tulekahju ning sõiduk avariisse sattumise eest. Inimesed teadvustavad õnneks aasta-aastalt aina enam kindlustuse vajalikkust, mõistes, et sel puhul saab toetuda kindlustusfirma abile.

Kodukindlustus

Kodukindlustuse lepingut sõlmides ei tule mõelda minimaalsele kindlustusmaksele, vaid sellele, mis on kodus teie jaoks oluline ning kas kodule ja seal asuvale varale on tagatud maksimaalne kindlustuskaitse. Kui jätate kindlustamata oma koduse vara, tehnika ja isiklikud asjad, ei korva juhtumite korral neid teile ka kindlustus,“ selgitab PZU Kindlustuse kodukindlustuse riskijuht Kaja Pukk. Ta lisab, et parim lahendus on koguriskikindlustuse leping, mis tagab hoonetele, nende juurde kuuluvatele rajatistele ja varale maksimaalse kindlustuskaitse.

Näiteks kui elamu vundamendis on pragu ja selle kaudu tungib hoonesse vihmavesi, siis pole tegu kindlustusjuhtumiga. Ent kui torm lõhub akna ja selle kaudu tungib vihmavesi majja, on tegemist ootamatu ja ettenägematu sündmusega ehk kindlustusjuhtumiga.

Kui teie korterist on alguse saanud veeõnnetus või tulekahju ja see peaks kahjustama naabreid, siis vastutate neile tekkinud kahju eest teie kui korteri omanik, olenemata sellest, kas õnnetus sai juhtus hooletusest või kogemata. Seega võiks lisaks kodu ja koduse vara kindlustamisele võtta juurde ka vastutuskindlustuse, mis hüvitab kolmandale isikule tekitatud kahju. Vastutuskindlustuse kaitse laieneb üle kogu Eesti nii kindlustusvõtjale kui ka tema pereliikmetele juhuks, kui kannatajad võivad olla teised inimesed. Täpsemalt saab selle kohta lugeda kindlustustingimustest.

Iga koduomanik saab ka ise palju õnnetuste ennetamiseks ära teha. Selleks tuleb olla heaperemehelik oma kodu ja vara suhtes, täita ohutusnõudeid ja olla hoolas. Kohe on käes sügis ning algab kütteperiood, mistõttu on oluline lasta üle vaadata maja küttesüsteemid, puhastada korstnad ja küttekolded. Koduomanikul tuleb küttesüsteeme puhastada igal aastal, kuid kord viie aasta jooksul peab seda tegema kutsetunnistust omav korstnapühkija.

Kui peaks juhtuma mõni õnnetus, pole paljudel peredel kodu taastamiseks või uue asja ostuks vajalikku rahasummat kohe võtta. Vara ja lähedaste lihtsaim kaitse on kindlustamine.

Lugege lisaks: Millele pöörata tähelepanu kodukindlustuse sõlmimisel?

Kaskokindlustus

Liikluskindlustus hüvitab teistele põhjustatud kahju, kaskokindlustus kaitseb oma sõidukile tekkinud kahju eest.

Maanteeameti andmetel on Eesti teede liiklussagedus eelmise kümnendi lõpust alates pidevalt tõusnud ning 2015. aastal kasvas see kokku 5,6 protsenti. Seega muutub liiklus kogu aeg tihedamaks ning kahjusid tuleb sagedamini ette. Tänase päeva seisuga on auto keskmiselt juba igal teisel inimesel. Kahjuks juhtuvad õnnetused ka kõige hoolsamate autojuhtiga. Mida me saame teha enda ja oma sõiduki kaitseks?

Igale sõidukijuhile on kohustuslik sõlmida liikluskindlustus, kuid see hüvitab liiklusõnnetuse puhul kahju vaid tema poolt kindlustatud sõidukiga kannatanule põhjustatud kahju. Seega on riskide maandamise eesmärgil mõistlik mõelda ka kaskokindlustuse sõlmimisele, mis aitab vältida suurt finantsilist kaotust võimaliku õnnetusjuhtumi, varguse, tulekahju, vandalismi või tehnilise rikke korral. Selliste õnnetuste hulka kuuluvad näiteks ka nii sõiduki plekimõlkimised ja värvikriipimised ning tormiga autole kukkunud puuokstest tekkinud vigastused.

Täpsustades, et keskmine omavasutuse suurus on 200 eurot. Kaskokindlustuse eesmärk on pakkuda juhile võimalust vähendada majanduslikku kahju, mida ettenägematud õnnetusjuhtumid võivad kaasa tuua.

Lisaks liiklusõnnetuste kaitsele on kaskol ka lisateenuseid, nagu autoabi, mis kehtib Euroopas. Autoabi puhul tullakse appi siis, kui sõidukiga midagi juhtub ja edasi sõita ei saa, näiteks rehvi purunemisel või käivitamisprobleemide korral. Uusväärtuskindlustuse olemasolul saab uue sõiduki hävimisel taotleda sõiduki ostuhinna hüvitamist. PZU kaskokindlustuse laiema kaitse annab Kasko Pluss pakett; soodsam, turu keskmiste kaitsetega on aga Kasko pakett.

Vaadake lisaks: Lai kindlustuskaitse tagab püsiva turvatunde


Gerli Ramler
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.