Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 08.05.2018
reisimine | kindlustus

Miks on reisikindlustus vajalik ka pooleks päevaks Lätti sõites?

Miks on reisikindlustus vajalik ka pooleks päevaks Lätti sõites? Foto: unsplash.com

Sageli tundub, et lähiriikides Lätis, Rootsis või Soomes käimine ei olekski justkui välisreis. Tegelikult on tegu ikkagi reisiga välismaale, kus kehtivad teised reeglid ja seadused kui Eestis ning kuhu sõites oleks mõistlik teha reisikindlustus. Miks, selgitab PZU reisikahjude kahjukäsitluse grupi juht Geily Kalt.

On ekslik arvata, et reisikindlustust on vaja ainult kaugemate sihtkohtade puhul, ning ka kindlustusjuhtumite statistika näitab, et õnnetusse sattumiseks ei pea sugugi reisima teisele mandrile. Näiteks Šveitsis mäesuusatamisel juhtunud käeluumurd võib maksma minna 10 000 eurot ja rohkem ning eriti suureks osutub kulu siis, kui kannatanu vajab oma seisundi või õnnetuspaiga tõttu erakorralist transporti lennuki või helikopteriga. Transpordikulud isegi lähiriikidest ulatuvad mitmete tuhandete eurodeni.

Kalt nendib, et enamikus eraraviasutustes ei kehti Euroopa ravikindlustus ning seetõttu võib terviserikke või liiklusõnnetuse tõttu sinna sattumine minna väga kalliks. „Enamasti pole õnnetuse korral aega oodata ja riiklikku haiglat otsida, kuid erahaiglad nõuavad operatsioonile ja ravile tehtud kulutused alati kliendilt välja. Suur vahe on ka eri riikide seadustes, näiteks Lätis ei kata kohustuslik liikluskindlustus liiklusavarii põhjustaja ravikulusid, mis tähendab, et reisikindlustuseta inimesel, kes sõidab korraks autoga Lätti ja põhjustab seal õnnetuse, on oodata tõenäoliselt üsna suurt raviarvet.“

Seega tasub meeles pidada, et oma autoga üle riigipiiri sõitmine on samuti kõiki ohte ja riske sisaldav reisimine.

Lugege lisaks: Mida reisikindlustust valides jälgida?

Varguste oht reisil on kõrge

PZU Reisikindlustus katab ootamatud ja ettenägematud õnnetusjuhtumid või haigestumised välismaal, aga lisaks sellele on reisikindlustusega kaetud ka reisitõrked ja pagas. Pagasikindlustusega saab kindlustada isiklikke riietus- ja tarbeesemeid transpordifirma süül toimunud hilinemise ja purunemise, varguse või röövi tagajärjel tekkinud kahjude vastu. Pagasis olevateks hinnalisteks esemeteks loetakse elektroonilisi seadmeid, nagu arvutid, foto- ja videotehnika ning telefonid, ja isikut tõendavaid dokumente: pass, ID-kaart, juhiluba.

„Reisides võõral maal on varguste oht alati suur, sest vargapoiste jaoks on turist sageli kerge saak. Seetõttu on mõistlik pagas alati kindlustada ning kui reisil näiteks dokument ära varastatakse, aitab kindlustus ka selle uuendamist kompenseerida,“ räägib Kalt.

Tema sõnul on oluline, et iga reisija leiaks enda jaoks õige kindlustustoote, mis sisaldaks kõiki vajalikke kindlustuskaitseid. Selleks on parim võimalus pärida kindlustusandjalt enne lepingu sõlmimist võimalikult palju täpsustavaid küsimusi, et lepingule saaks lisatud kõik soovitud kaitsed, ja et lepinguga tagatud kindlustuskaitse ulatus oleks võimalikult selge.

Kuidas tõendada kindlustusjuhtumit?

Iga kindlustusjuhtumi puhul on kõige tähtsam selle tõendamine. Seepärast tuleb alati alles hoida kõik reisiga seonduvad dokumendid, näiteks reisibroneeringud, arved ja maksekviitungid. Pagasi hilinemise või kahjustumise korral tuleks kohe esimesel võimalusel pöörduda vastutava transpordiettevõtte poole ja küsida kahju tekkimist tõendav raport. Varguse või röövi korral on vaja esimesel võimalusel pöörduda kohaliku korrakaitseasutuse poole ja esitada täpsete andmetega kuriteoavaldus, millest peaks paluma endale koopia.

Kui see on võimalik, on lähtuvalt juhtumi iseloomust mõistlik võtta tunnistajatelt ütlusi ja teha sündmuspaigalt fotosid, näiteks avariisse sattumise korral on fotomaterjal väga heaks abiks sündmuse tõendamise juures. Oluline on, et kõik, millel võib vähegi olla tähtsust asjaolude väljaselgitamise ja tõendamise seisukohalt, oleks kohe asukohariigis tõendina jäädvustatud ning säilitatud.

Vaadake lisaks: Reisikindlustus, hüvitatavad kulutused ja piirmäärad

 


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.