Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 15.09.2014
kindlustus | elukindlustus | lapsed | noor | turvalisus | pere rahaasjad

Lastekindlustus - turvatunne ja rahaline tugi iseseisvumiseks

Lastekindlustus - turvatunne ja rahaline tugi iseseisvumiseks Foto: SEB

Üks võimalus, kuidas toetada ja kaitsta lapsi elu ootamatuste eest ja tagada neile täiskasvanuikka jõudes stardikapital, on lastekindlustus. Nii on võsukese lapsepõlv muretum ja hüppelaud iseseisva elu alustamiseks võimalikult hea.

Lastekindlustus on kui virtuaalne kassa, kuhu vanem regulaarselt oma lapse tarbeks raha kogub. Kogumisfunktsioon on lastekindlustuse kõige olulisem osa. Vanema poolt kõrvalepandud summa saab nooruk kätte täiskasvanuikka jõudmisel. Sissemaksed määrab iga perekond ise ja need ei pea olema suured, vältimaks puudujääki koduses eelarves. Eesmärk on pigem koguda raha vähehaaval ja pidevalt, näiteks lapse sünnist või imikueast alates, sest mida pikem ja stabiilsem on kogumisperiood, seda suurem on ka summa, mille laps kätte saab. See on kindlasti abiks nii ülikooliõpingute alustamiseks kui ka suurepärane abivahend soovide ja unistuste täitmiseks.

Kindlustundeks, et maksete tasumine jätkub ka siis, kui lepingu sõlminud vanem ootamatult sureb, käib lastekindlustusega kaasas ka lapsevanema elukindlustuskaitse. Sellisel juhul jätkab kindlustusmaksete tegemist kindlustusselts ise ja nõnda ei kaota laps juba olemasolevat raha, vaid seda kogutakse tema täisealiseks saamiseni edasi.

Abi õnnetusjuhtumi või haiguse korral

Lapsed on sageli püsimatud ja täis avastamislusti. Ilmselt pole meist keegi üles kasvanud ilma väikese kriimuta, halvimal juhul murtud luu või põrutusega. Sageli on aga traumad pikemaajalised  ja vajavad erinevaid käsimüügiravimeid, sidemeid või kallist taastusravi. Hea, kui on olemas kehtiv kindlustus, mis katab laste õnnetusjuhtumitest tulenevaid riske. Lastekindlustuse lisakindlustusest tulenev summa on abiks traumadega seotud kulude katmisel.

Vahel võib aga juhtuda, et laps ei olegi end ise vigastanud, vaid teda on tabanud mõni raske haigus. Sellised hirmutavad haigused nagu bakteriaalne meningiit, viiruslik entsefaliit, neerupuudulikkus ja halvatus on sageli ootamatud ning võivad põhjustada suuri ravikulusid. Kriitilisse haigusesse haigestumise korral katab riik ravikindlustuse olemasolul ravikulud, kuid mitte haigusega seonduvaid täiendavaid väljaminekuid, nagu abivahendite ostmine, erilised ravimid või eluaseme ümberkujundamine haige vajaduste järgi. Kriitiliste haiguste lisakindlustus pakub võimalust oma järeltulija taoliste juhtumite vastu kindlustada. Lapse haigestumise korral makstakse välja lepingus kokkulepitud summa ja selle kasutamise üle otsustab lapsevanem.

Rahaline tugi aitab iseseisvuda

Lisaks sellele, et lastekindlustus pakub kaitset ootamatuste eest, olgu tegemist raske haiguse, trauma või vanema surmaga, on kogutud summast abi ka lapse täiskasvanuks saades. Kui nooruk saab 18aastaseks, makstakse talle välja kindlustussumma, mis võib oluliselt kergendada iseseisva elu alustamist. Paljud abituriendid suunduvad ülikoolidesse ja  kätte saadud kindlustussumma võib anda neile võimaluse keskenduda õpingutele, teha investeering eluasemesse või viia ellu mõni muu suur unistus. See on justkui ilus kingitus vanemalt lapsele.


Triin Pikk
vabakutseline ajakirjanik

 

 

Soovitame enne lepingu sõlmimist tutvuda hoolikalt kindlustustingimustega ja vajadusel pidada nõu AS-i SEB Pank või AS-i SEB Elu- ja Pensionikindlustus esindajaga.


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.