Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 19.03.2020

Laenukaitse kindlustus aitab ennetada laenu makseraskusi

Laenukaitse kindlustus aitab ennetada laenu makseraskusi Laenukaitse kindlustus aitab keerulises olukorras

Kuigi laenukohustuste (olgu see kodu-, hüpoteek- või väikelaen) võtmine on põhjalik otsus ning üldjuhul mõeldakse läbi ka kõige mustemad stsenaariumid laenu teenindamiseks, võib end ikkagi leida olukorrast, kus laenu tagasimaksmine pangale on muutunud keeruliseks või lausa võimatuks. 

Sellist olukorda saab ennetada laenukaitse kindlustusega, mis hüvitab:
• Töökaotuse (nt koondamine) või ajutise töövõimetuse ajal teie laenumaksed või osa sellest.
• Maksab kindlustusvõtja surma või raske tervisekahjustuse korral kogu laenujäägi või kokkulepitud osa sellest pangale tagasi.

5 olulist punkti, mida SEB Laenukaitse kindlustuse juures tähele panna

1. Tutvuge kindlustuskaitsetega ning mõelge, milliste olukordade jaoks ja millises ulatuses te kindlustuskaitset vajate. SEB pakub elukindlustuskaitset, raske tervisekahjustuse kaitset, töövõime kaotuse kaitset ning vahendab PZU Kindlustuse töökaotuse kaitset. Vajadusel paluge nõustajal selgitada nende erinevust.

2. Lugege lepingu tingimusi ja pöörake tähelepanu välistustele, mille puhul kindlustusseltsil ei ole kohustust hüvitist maksta. Näiteks kui olete sõlminud töökaotuse lisakindlustuskaitse ning teie palka küll vähendatakse, kuid te ei kaota tööd, siis sellisel juhul kindlustusselts teie laenumakset ei hüvita.

3. Uurige, millal hakkab leping kehtima ning milline on kindlustuskaitse ooteaeg ja omavastutus. Näiteks töökaotuse kindlustuskaitse ooteaeg on 60-päevane periood kindlustuskaitse algusest, mille jooksul toimunud kindlustusjuhtumit ei hüvitata. Teisisõnu, kui sõlmite töökaotuse lisakindlustuse ja kolme nädala pärast saate koondamisteate, siis kindlustusselts laenumakset ei hüvita, sest töösuhte lõpetamisest saadakse teada või lõpetatakse ooteajal.

4. Pöörake tähelepanu ka kindlustustingimustes välja toodud punktile, kes saavad laenukaitse kindlustuse sõlmida.  Kindlustust sõlmides tuleb teil anda nõusolek kinnitustele oma tervise ja töösuhte kohta. Näiteks, kas olete Eestis maksukohustuslane, kas tegutsete FIE-na, kas olete teadlik oma töökaotusest või kas olete töötanud enne kindlustuslepingu sõlmimist järjestikku vähemalt viimased 6 kuud ja tööaeg on vähemalt 30 tundi nädalas.

5. Kindlasti on vaja üle vaadata ka numbrilised näitajad: kindlustussumma, kindlustusmakse suurus, hinnakiri.

Kui olete laenu võtnud kaastaotlejaga, siis uurige millisel tingimusel saab laenukindlustuslepingut sõlmida laenu kaastaotleja.

Soovite laenukaitse kindlustuse kohta nõu küsida?

Elades tuleb ette ootamatusi. Laenukaitse kindlustus tagab teile kriitilistel hetkedel rahalise turvatunde ja aitab laenu makseraskusi ennetada.

Soovitame enne lepingu sõlmimist hoolikalt tutvuda tingimustega SEB kodulehel www.seb.ee ja vajadusel pidada nõu AS-i SEB Pank või SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaali töötajaga. Töökaotuse kindlustuskaitset pakub AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaal. PZU on AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB “Lietuvos draudimas” on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni.SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaal tegutseb AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaali kindlustusagendina ja on kantud Finantsinspektsiooni veebilehel avalikustatud kindlustusvahendajate nimekirja. Nimekirja leiate aadressilt www.fi.ee.Teisi kindlustuskaitseid pakub SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaal.


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.