Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 29.09.2017
kahjukäsitlus | kindlustus

Kuidas maandada tööõnnetustega kaasnevaid riske?

Kuidas maandada tööõnnetustega kaasnevaid riske? Foto: SEB

Tööinspektsiooni andmetel on käesoleva aasta esimese seitsme kuuga Eestis registreeritud ligi 3000 tööõnnetust. Neist enamik lõppes töötajale kergete vigastustega. Kuid ligi 700 töötajat on sattunud töökohal raskesse õnnetusse. SEB Elukindlustuse kahjukäsitluse juht Kirsti Virak annab nõu, kuidas ettevõte saaks tööõnnetusega kaasnevaid riske maandada.

Numbrid, mis panevad juhte tegutsema

„Aasta-aastalt on meie seltsis suurenenud tööõnnetuste osakaal eraisikute kindlustusjuhtumites, jõudes 2016. aastal 11,3 protsendini. Kindlasti ei ole õnnetusi varasemaga võrreldes rohkem, pigem annavad inimesed julgemalt tööõnnetustest teada,“ ütles SEB Elukindlustuse kahjukäsitluse juht Kirsti Virak.

Enamik tööõnnetusi lõppeb töötajale kergemate vigastuste ja ajutise töövõimetusega, kus töötaja on töölt eemal keskmiselt 40–50 päeva, kuid ette tuleb ka surma või püsiva töövõimekaotusega lõppevaid tööõnnetusi. Eelmise aasta seitsme kuuga registreeris Tööinspektsioon 580 rasket tööõnnetust ning 17 surmaga lõppenud tööõnnetust. „Arvatakse, et kui tegemist ei ole ehitussektoriga, siis raskete õnnetuste risk on madal. Meie statistika näitab, et tööõnnetuste sagedasemad põhjused on kukkumine, libastumine, komistamine, eseme alla või vahele jäämine, raskuste tõstmine ja seda väga erinevates ettevõtluse valdkondades. Sellised õnnetused võivad juhtuda pea igal töökohal,“ lisas Virak.

Lugege lisaks: Miks peaks ettevõte tegema töötajatele elukindlustuse?

Kuidas maandada tööõnnetustega kaasnevaid riske?

Töötajaga juhtunud õnnetus on kurb sündmus kogu kollektiivile, rääkimata töötaja lähedastest. Lisaks psühholoogiliselt keerulisele olukorrale võib see ettevõttele tähendada ka täiendavaid väljaminekuid, mis aitaksid töötajal kiiremini taastuda või lähedastel raske sündmusega kohaneda.

Kui Skandinaavias kindlustatakse esmalt oma elu ja seejärel vara, siis Eestis on olukord jätkuvalt vastupidine. Eesti ettevõtted on hakanud üha rohkem kindlustamise vastu huvi tundma ja töötajate tervisega seonduvaid riske maandama.

Lisaks SEB Riskikindlustusele pakub SEB koostöös PZU-ga alates septembrist ettevõtetele ka Tööandja vastutuskindlustust, mis aitab tööandjal katta kahju hüvitamise kohustuse, kui töötajaga on toimunud tööõnnetust ja/või diagnoositud kutsehaigus. Kindlustus hüvitab ka tööandjale kahjunõude käsitlemiseks vajalikud õigusabikulud.

Lugege lisaks: Riskikindlustus – lahendus, kuidas oma töötajaid turvatundega motiveerida

 


Jaanika Reinmann
SEB Elu- ja Pensionikindlustuse turundusjuht

 

Tööinspektsiooni koduleht.

PZU on AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB “Lietuvos draudimas” on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni.
AS SEB Elu- ja Pensionikindlustus tegutseb AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaali kindlustusagendina ja on kantud Finantsinspektsiooni veebilehel avalikustatud kindlustusvahendajate nimekirja. Nimekirja leiate aadressilt www.fi.ee. Enne lepingu sõlmimist palun kindlasti tutvu tingimustega ja vajadusel registreeru nõustamisele SEB kodulehel www.seb.ee.


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.