Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 09.04.2018
töötaja

Kuidas kaitseb tööandja vastutuskindlustus ettevõtjat?

Kuidas kaitseb tööandja vastutuskindlustus ettevõtjat? Foto: unsplash.com

Tööandja vastutuskindlustus kaitseb ettevõtjat mitmel moel: hüvitab töötajate tööõnnetustest ja kutsehaigustest tulenevad kahjunõuded ning on ka abiks alusetute nõuete tõrjumisel. Lähemalt räägib PZU vastutuskindlustuse tootejuht Argo Argel.

Tööandja vastutuskindlustus  annab tööandjale kindlustunnet kolmel viisil:

  1. katab tööõnnetuste puhul töötajate nõuded
  2. aitab ettevõttel maksta hüvitist pikaajaliste kutsehaiguste puhul
  3. pakub ettevõtjale abi alusetute nõuete korral.

Kindlustatud on kõik juhtumid, mille eest tööandja vastutab

Tööõnnetus on tööülesannete täitmisel töötajaga juhtunud õnnetusjuhtum, mille eest vastutab tööandja, olgu siis näiteks tegu metallipuru silma sattumise või mõne seadme kukkumisega jalale. Kutsehaigus on aastate jooksul töökeskkonna ohutegurite mõjul välja kujunenud ja arsti kinnitatud diagnoos, näiteks töötaja süvenev seljavalu või halvenenud silmanägemine. Kui nende juhtumite puhul esitab töötaja tööandja vastu varalised nõuded, hüvitab tööandja vastutuskindlustuse olemasolul tööandjale tekkinud kahju kindlustusselts.

Kindlustatud isikuks on vastutuskindlustuses tööandjast ettevõte. Vastutuskindlustuse mõistes loetakse töötajaks kõik töötajad alates praktikantidest kuni prokuristi ning juhatuse liikmeni, kaasa arvatud välisriikides lähetusel olevad töötajad.

Vastutuskindlustusest kasutatakse kõige enam õiguskaitset

Erinevad arusaamad ja vaidlused tööõnnetuste ning kutsehaiguste osas võivad tööandja ja töötaja vahel tekkida igas ettevõttes ning kohtutee oma õiguste kaitsmisel on kallis. Vastutuskindlustuse puhul on ettevõte kaetud nii kahju kui ka nõude tõrjumiseks vajalike õiguskaitsekulude tasumise eest.

Õiguskaitse osa kasutataksegi PZU vastutuskindlustusjuhtumite seas kõige enam, sest tegu on keeruka valdkonnaga, kus tuleb selgitada, kes vastutab ning millises ulatuses. Näiteks kutsehaigus võib tekkida pikema aja jooksul ja eri tööandjate juures ning nõude esitamisel on eelkõige vaja välja selgitada, kas konkreetses töökeskkonnas oli üldse võimalus taolise kutsehaiguse tekkeks.

Kindlustus ei hüvita õnnetusi kodus ja reisil

Kui töötajaga toimunud õnnetus ei ole toimunud ettevõtte süül või tegemist ei ole kutsehaigusega, siis kindlustus ei hüvita tekitatud kahju. Näiteks ei kata vastutuskindlustuskaitse kodus töötajaga juhtunud õnnetusjuhtumite ega reisikindlustuse riske. Samuti ei kuulu hüvitamisele töötaja tahtlikult tekitatud kahju ning mittevaralise kahjuga seotud nõuded. Nii et kui töötaja on esitanud nimetatud nõuded, ei ole tööandja kohustatud neid hüvitama ja kindlustus pakub vajadusel õiguskaitset.

Lugege lisaks:
Kuidas maandada tööõnnetustega kaasnevaid riske
Tööõnnetus on suur riski nii tööandjale kui ka töötajale

 


Gerli Ramler
vabakutseline ajakirjanik

 

PZU on AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaali kaubamärk Eestis. AB “Lietuvos draudimas” on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni.

AS SEB Elu- ja Pensionikindlustus tegutseb AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaali kindlustusagendina ja on kantud Finantsinspektsiooni veebilehel avalikustatud kindlustusvahendajate nimekirja. Nimekirja leiate aadressilt www.fi.ee.


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.