Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 04.12.2018
kodukindlustus | kindlustus | turvalisus | pere rahaasjad

Kodukindlustus kaitseb teie peret ootamatuste eest

Kodukindlustus kaitseb teie peret ootamatuste eest  Foto: SEB

Oma kodu ja pere kaitseks saab iga inimene palju ära teha. Üheks lihtsaks võimaluseks on kindlustada kodu õnnetuste ja ootamatuste vastu.

„Kodukindlustus aitab ootamatute ja ettenägematute sündmuste korral, kui teie kinnisvaraga juhtub õnnetus, näiteks veekahju, murdvargus, tulekahju vms. Paraku ei ole õnnetusjuhtumite eest keegi kaitstud ja kindlustust vajavad kõik, et ei peaks muret tundma, kuidas kodu taastada või uus soetada. Paljudel ei ole kodu taastamiseks või uue soetamiseks vajalikku summat tagataskust võtta ja siin tulebki appi kindlustus,“ kõneleb PZU Kindlustuse kodukindlustuse riskijuht Kaja Pukk.

Ta lisab, et kuigi Eestimaal leidub palju häid inimesi, kes hädasolijaid aitavad, et saa siiski õnnetuste puhul loota teiste heatahtlikkusele. „Küll saame aga õnnetusi ja ootamatusi ennetada. Oluline on lasta teha korda oma maja küttesüsteemid, vaadata üle korstnad ning suitsuandurid – pöörata tähelepanu kinnisvara korrashoiule, olles ise hoolivad ja heaperemehelikud.“

Väga sageli arvavad inimesed, et kodukindlustus on oluline vaid laenu andnud panga jaoks. Nii tehakse ainult minimaalne kindlustus, jättes kindlustamata kodune vara, tehnika ja isiklikud asjad. See on tegelikult viga. Mõttekam on sõlmida koguriskikindlustuse leping, mis tagab nii hoonetele ja hoone juurde kuuluvatele rajatistele kui ka varale maksimaalse kindlustuskaitse. Korteri või korteriomandiga koos on automaatselt kindlustatud ka selle juurde kuuluv keldriboks või panipaik ning kui kindlustatud on ka kodune vara, laieneb kaitse näiteks keldriboksis või panipaigas asuvatele asjadele. Nii et kui mõni kurikael teie keldrisse sisse murrab ja viib sealt näiteks ära jalgratta, kuulub see hüvitamisele. Samuti hüvitab kindlustus sel puhul garaažist varastatud tööriistad.

Vaadake rohkem infot kodukindlustuse kohta siit.

„Meie nõustajate esmane ülesanne on välja selgitada kliendi kindlustushuvi ja uurida täpsemalt, mis talle kõige sobilikum oleks. Paraku ei saa keegi meist öelda, et meie ja meie koduga ei juhtu midagi – alles mõni aeg tagasi polnud Eestis ka torme, mis nüüd iga suvi katuseid ja murdunud puid või oksi lennutavad. Nii on ka rahe ja üleujutustega, mille tehtud kahjud samuti suurenevad,“ räägib Kaja Pukk. Näiteks tänavu 12. augustil Viljandi- ja Tartumaal aset leidnud äge rahesadu tekitas kahjusid 77 PZU kliendile, kellele eraldati kahjusummana üle 125 000 euro.

Pukk lisab, et oluline on mõelda ka sellele, et ükski taoline õnnetus ei tekita kahju ainult majakarbile, vaid ka kodusele mööblile, tehnikale ning muule varale. „Tegelikult on meile ju iga kodune ese tähtis ning sellest ilmajäämine traagiline. Kindlustus on võimalus vähemalt õnnetuse finantsilist poolt kergendada.“

Probleem võib muutuda veelgi suuremaks, kui teie korterist või hoonest alguse saanud veeõnnetus või tulekahju peaks kahjustama naabrite vara või teie majalt kukkunud jääpurikas või lilleampel vigastab möödujat, sest teilt kui õnnetuse eest vastutaja käest nõutakse siis nende kulude hüvitamist. Selle katteks on parim võimalus sõlmida lisaks vastustuskindlustus, mis hüvitab kolmandale isikule tekitatud kahju ning laieneb muide üle kogu Eesti ja tervele perele. Näiteks kui teie laps lõhub kogemata kaupluse klaasvitriini ära ning kauplus esitab teile selle hüvitamiseks nõude, maksab selle hüvitamiseks vajamineva summa kindlustus.

Esmakordselt kindlustuslepingut sõlmiv inimene vajab kindlasti nõustamist ning selleks on parim võimalus kasutada kindlustusnõustaja abi, kes selgitab, mida kindlustuspaketid sisaldavad ning mis on parim lahenduse teie kodule ja kodusele varale. Lepingu sõlmimisel tuleb alati tutvuda ka kindlustustingimustega ja vajadusel pidada nõu asjatundjaga.

 


Gerli Ramler
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.