Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 21.01.2020

Kaskokindlustus – kas mõttetu kulutus või finantsriski maandamine?

Kaskokindlustus – kas mõttetu kulutus või finantsriski maandamine? Foto: Sarah Brown, Unsplash

Sõiduki kaskokindlustus on omafinantseeringut sisaldav vastutuskindlustus, mis annab sõidukile kaitse liiklus- ja loodusõnnetuse, tulekahju, varguse, röövi ja vandalismi korral. Kuigi kaskokindlustuse sõlmimisel võib aastamaks tunduda päris kopsakas, tasub see tegelikult ära juba esimese värvikriimustuse puhul ja võib säästa autoomanikku šokist, kui ta remondiarvet näeb.

„Sõidukiremont ei ole sugugi odav. Sageli aga ei oska inimesed arvestadagi, et väike müks parklas auto ukse pihta võib maksma minna 500-600 eurot või posti vastu tagurdamise järel maksab stange värvimine minimaalselt 300 eurot,“ tõdeb PZU Kindlustuse kasko- ja liikluskahjude grupijuht Jaanus Tanne.

Ka juhul, kui õnnetuses osalejal on sõlmitud kaskokindlustus, tasub igal juhul liiklusõnnetus vormistada ning nõuda asjade ametlikku käiku. Kannatanule kuulub tekkinud kahju hüvitamine liikluskindlustuse raames. Õnnetuse põhjustaja saab sõiduki korda lepingus kirjas oleva omavastutuse hinnaga.

Mida tähendab omavastutus?

Kaskokindlustuse raames kindlustusseltsiga sõlmitud lepingus on lepingupoolte vahel kokku lepitud omavastutus ehk osa kahjusummast, mis jääb kahju toimudes sõidukiomaniku enda kanda. Teatud juhtumite korral siiski selts omavastutust ei rakenda: seda juhul, kui toimub kokkupõrge metsloomaga või on tegemist klaasikahjuga.

Standardomavastutus on PZU Kindlustuses 200 eurot, aga vastavalt kokkuleppele võib see olla ka madalam või kõrgem. 

Kahjuks kohtab siiski Jaanus Tanne sõnul sageli olukordi, kus värvikahjustuse tekitaja annab kahjukannatajale 50-100 eurot ning palub kindlustusse mitte pöörduda. Tegelikult peab ka pisikese värvitäkke parandamiseks töökoda värvima üle terve detaili, olgu selleks siis uks, tiib või pagasiluuk. Kuna see maksab tunduvalt rohkem, siis võibki kahjukannataja olla ebameeldivalt üllatunud, sest talle makstud summa ei küüni kaugeltki kahju likvideerimiseks tehtavate kulutuste maksumuseni.

Kasko ja Kasko Pluss

SEB Panga vahendusel saab sõlmida kahte PZU Kindlustuse kaskokindlustuse lahendust: laiaulatuslikuma kindlustuskaitsega Kasko Plussi ja soodsama hinnaga Kaskot. Kui klient valib Kasko Plussi paketi, puudub tema autol vanusepiirang margiesindusse pöördumiseks: ta võib ka 10 aastat vana masinaga seda teha. Näiteks kui margiesinduses maksaks põhjendatud remont 2000 eurot ja kindlustusseltsi partneri juures 1300 eurot, hüvitab PZU ikkagi kallima esinduse remondi.

Kasko Plussil on mitmed olulisi eeliseid, millest võib välja tuua tehnilise rikke kindlustuse. See tähendab, et kui sõiduk on ostetud Eestist, alla kuue aasta vana ja kuni 130 000 km läbisõiduga, olnud tavakasutuses ning korrapäraselt ja õigeaegselt hooldatud, katab kindlustusselts lepingu järgi sõiduki ettenägematud tehnilised rikked, millest suuremad võivad olla seotud mootori, jõuülekande või roolisüsteemiga. Jaanus Tanne toob näite: „Alla kolme aasta vanusel garantiita luksmaasturil jooksis mootor kokku. Esinduse hinnapakkumine selle vahetamiseks oli 25 000 eurot, aga kuna omanikul oli sõlmitud Kasko Plussi leping, maksis mootorivahetus tema jaoks vaid 200 eurot omavastutusena.“

Lisaks sai klient remondi ajaks asendusauto, mis kuulub samuti Kasko Plussi paketti. „Paljud inimesed ei tea, et seaduse järgi ei ole kindlustusselts ega remonditöökoda kohustatud liiklusõnnetuse raames kannatajale asendusautot andma. Samas on ühe auto keskmine remondiaeg kümme päeva. Kas teie saaksite selle aja ilma sõidukita läbi? Just selliste mugavuste ja hüvede tõttu ongi Kasko Pluss suurepärane lahendus.“

PZU Kasko Pluss on turu rikkalikem kaskopakett, kuhu kuuluvad näiteks nii uusväärtus-, liisingväärtus- kui lisavarustuse kindlustus 1500 euro ulatuses, tehnilise rikke kaitse, asendusauto, sõiduki võtmete hüvitamine omavastutuseta nende varguse või röövimise korral ning hoiupaigas säilitatavate rehvide kindlustus. Lisaks turuväärtuse hüvitamisele annab Kasko Plussi pakett kliendile sõiduki täishävingu korral uue auto ostmiseks – juhul kui kahju ei hüvitata uusväärtuskindlustuse raames – 10%-se lisahüvitise, et kliendil oleks uue auto leidmise teekond kiirem ja muretum.

Nii Kasko kui ka Kasko Plussi paketti kuuluvad PZU Autoabi 24h Euroopas, kindlustusjuhtumi toimumisel kuni viie reisija tasuta transport Eesti piires reisi sihtkohta või alguspunkti ning null eurot omavastutust metsloomaga kokkupõrkel. Rattasõprade rõõmuks on PZU Kasko puhul lisavarustuse kindlustussumma ulatuses õnnetusjuhtumi riski vastu kindlustatud ka sõiduki külge kinnitatud jalgrattad.

 

 


Gerli Ramler
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.