Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 13.07.2019
elukindlustus | kindlustus

Elukindlustus või õnnetusjuhtumikindlustus: mis vahe neil on?

Elukindlustus või õnnetusjuhtumikindlustus: mis vahe neil on? Foto: SEB

Õnnetusjuhtumi- ja elukindlustuse erinevus jääb inimestele sageli segaseks. Kindlustuse valimisel on oluline mõista, kellele ja millisel juhul hüvitist makstakse.

Elukindlustus annab rahalise turvatunde lähedastele

Elukindlustuse eesmärk on pakkuda kindlustatu lähedastele tema surma korral rahalist tuge. Seega tasub elu kindlustada just lähedaste toimetulekule mõeldes. Oma elu kindlustamine annab neile rahalise turvatunde ja võimaldab neil oma eluga toime tulla ka siis, kui teie nende eest enam hoolitseda ei saa.

Elukindlustuse hüvitise väljamaksmisel ei mängi rolli, kas surma põhjuseks oli õnnetus või haigus. Kindlustuslepingu kestus, kindlustussumma ehk saadav hüvitis ja inimesed, kellele summa välja makstakse, lepitakse kokku lepingu sõlmimisel. Soovituslik kindlustussumma on kindlustatu 3–5 aasta sissetulek.

Lugege lisaks: Hobid ja elukindlustus

Õnnetusjuhtumikindlustus aitab õnnetusest taastuda

Õnnetusjuhtumikindlustuse korral hüvitame üksnes õnnetusest põhjustatud invaliidsuse või ajutise töövõimetuse.  Seega aitab see kindlustus kompenseerida töölt eemaloleku tõttu vähenenud sissetulekut. Hüvitise maksmine toimub ka surmajuhtumite korral, mis on toimunud õnnetuse tagajärjel. Haigusest tingitud juhtumite puhul hüvitist ei maksta.

Lugege lisaks: Lisakindlustused annavad suurema turvatunde

Millise kindlustuskaitse peaks valima?

Kõige esimese sammuna peaksite selgeks tegema, milliste riskide vastu te kindlustust soovite ning kas tahate kindlustada lähedastele turvatunnet või isiklikku toimetulekut võimaliku õnnetuse järel.

Elukindlustuskaitse on õnnetusjuhtumikindlustusest laiaulatuslikum, kuna see tagab lähedastele rahalise turvatunde ka haigusest põhjustatud surma korral. Statistikaameti andmetel oli 2014. aastal üle 15 000 surmajuhtumi, kusjuures vaid 6% neist oli põhjustatud õnnetusjuhtumitest. Kuigi 20–29aastaste noorte seas olid õnnetusjuhtumitest tingitud surmad ülekaalus, oli juba 30–39aastaste seas haigussurmasid rohkem.

Õnnetusjuhtumikindlustus on isiklik kindlustuskaitse, sest hüvitis makstakse välja kindlustatule ja sellega on võimalik oma tervisekulusid katta. Samas on hüvitise eelduseks õnnetusjuhtumi toimumine.

Juhtum Elukindlustus Õnnetusjuhtumikindlustus
Avarii tagajärjel invaliidistumine  
Jalgpalli mängides sõrme põrutus  
Surm infarkti tagajärjel  
Surm autoavariis
Surm südamerikke tõttu  

Soovite elukindlustuse kohta nõu küsida?

Elades tuleb ootamatusi ette. Elukindlustus tagab kriitilistel hetkedel teile ja teie perele rahalise turvatunde ja võimaldab perel toime tulla ka siis, kui Te ise enam nende eest hoolitseda ei saa.


Viivika Eljand
vabakutseline ajakirjanik

 

Elukindlustust pakub AS SEB Elu- ja Pensionikindlustus. Soovitame enne lepingu sõlmimist hoolikalt tutvuda tingimustega SEB kodulehel www.seb.ee ja vajadusel pidada nõu AS-i SEB Pank või AS-i SEB Elu- ja Pensionikindlustus töötajaga


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.