Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 11.08.2020
elukindlustus | laenukaitse kindlustus | tervisekindlustus

Elukindlustus kui päästerõngas väga erinevates elusituatsioonides

Elukindlustus kui päästerõngas väga erinevates elusituatsioonides

Elukindlustuse peale hakatakse enamasti mõtlema siis, kui leiab aset oluline elusündmus, näiteks pärast abiellumist või lapse sündi. Tõepoolest, väikeste lastega perele võib see osutuda hädavajalikuks päästerõngaks, kuid kas elukindlustusele peaks mõtlema vaid lapsevanemana?

Keegi teine sõltub teist majanduslikult

Meie kõigi elud on väga erinevad, seega ei saa üldistada, et elukindlustust on tarvis vaid ühele või teisele sotsiaaldemograafilisele inimgrupile. Pigem tuleks küsida endalt, kas keegi on teie majanduslikust toest niivõrd sõltuv, et sellest ilmajäämine raskendaks tema toimetulekut. Majanduslik sõltuvus ei pruugi puudutada ainult lapsi, vaid ka teisi pereliikmeid, vanemaid, vendi ja õdesid või kedagi väljapool pereringi. Näiteks saate valida kindlustussummaks ühe aasta sissetuleku ja olla kindel, et lähedased saavad muutunud elutingimustega järk-järgult kohaneda. Lisaks on oluline märkida, et hüvitist saab kasutada vastavalt oma äranägemisele – näiteks tasudes jooksvaid kulusid, finantseerides õpinguid või investeerides mujale.

Et teie laenukohustused ei langeks teiste õlule

Elukindlustuslepingu sõlmimist tasub kaaluda ka juhul, kui olete soetanud laenu abil kinnisvara. Kas olete kindel, et kaaslaenutaotlejad või pärijad on võimelised täitma teie kohustusi, kui teie endaga peaks midagi juhtuma? Selleks, et vältida võla üle kandumist teiste õlule, saab sõlmida elukindlustuse summale, mis katab täielikult teie laenukohustust. Lisaks on pärandi vormistamine sageli aeganõudev ja kulukas protsess, aga elukindlustus võimaldab keskenduda vajalikele tegevustele ning hoolitseda jooksvate kulude eest. See on igas mõttes altruistlik investeering, millega kinnitate lähedastele, et hoolite neist ja aitate hoida nende meelerahu niigi keerulises olukorras.

Te ise vajate samuti kindlustunnet

Teiste eest hoolitsemise kõrval tuleb mõelda ka iseenda heaolule - seega tasub hinnata oma valmisolekut erinevateks rahalisteks raskusteks, mis teid ennast võivad tabada. Näiteks võivad tõsise haigusega kaasneda suured ravi- ja taastumise kulud, mida riiklik ravikindlustus ei kata. Sellisel juhul on abi kriitiliste haiguste kindlustusest, mis võimaldab raskes olukorras keskenduda kõige olulisemale - tervise taastamisele - ilma et peaks muretsema lisanduvate kulude ja töövõimetusest tuleneva sissetuleku vähenemise pärast. Hüvitis võimaldab teha täiendavaid uuringuid, konsulteerida erinevate spetsialistidega, kohandada elamistingimusi või soetada vajalikke abivahendeid.

Varakult kindlustamine on tasuv

Elukindlustust peetakse sageli küpses eas inimeste teemaks. Noore ja tervena ei kipu me mõtlema ebameeldivatest elusündmustest, kuid tegelikult on see parim aeg hakata looma nö kaitsevõrku tuleviku tarbeks. Mida nooremalt alustate, seda soodsam on kindlustamine ja kindlustuslepingu sõlmimiseks ei pea te pikaajaliselt säästma.

Meie kõigi vajadused on erinevad

Elus on erinevaid olukordi, mis tingivad vajaduse majandusliku päästerõnga järele.

Meil on olemas tööriist, mis aitab hinnata just teie elutingimustest lähtuvalt, millist kindlustuskaitsete paketti kaaluda.

 


Helina Tähtla
turunduse projektijuht

 

Kindlustust pakub SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaal. Enne lepingu sõlmimist palun tutvuge tingimustega SEB kodulehel ja vajadusel registreeruge nõustamisele.


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.