Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 06.05.2020

Elu kindlustades kinnitad lähedastele, et hoolid neist

Elu kindlustades kinnitad lähedastele, et hoolid neist

Elu kindlustamine on hea viis oma pereliikmetele kinnitada, et hoolid nendest igas olukorras. Juba ainuüksi see teadmine annab rahu.

Vara kindlustades me eriti ei kõhkle ja mõistame, et see on kasulik. Omaenese elu kindlustamine on aga natuke teine teema – nii inimlik on mõelda, et vaevalt, et minuga midagi halba juhtub. Paraku käivad õnnetused mööda inimesi ning elus võib ette tulla igasuguseid keerdkäike. Sellisel juhul  oleks väga abiks, kui ei peaks muretsema pere majandusliku hakkamasaamise pärast. „Olen  küll noor ja terve, aga mul on lapsed. Just nende tõttu tegin endale elukindlustuse,“ ütleb kolme lapse ema Kaisa. „Maksan kuus selle eest umbes 10 eurot, mis ei tee mind kuidagi vaesemaks. Samas on mul teadmine, et isegi kui minuga peaks mõni rumal õnnetus, saab mu pere mõnda aega rahaliselt enam-vähem normaalselt hakkama.“ 

Kõigil pereliikmetel võiks olla elukindlustus

On küllalt tavaline, et pere turvalisuse pärast muretsevad rohkem naised. Kahe lapse isa Martin tunnistab, et tal käskis abikaasa elu ära kindlustada. „Ta oli endale kindlustuse teinud ja pangas nõustajaga asju arutanud. Tuli koju ja oli väga tõsises meeleolus. Ütles, et nüüd tehku mina ka elukindlustus. Ega mul sellises olukorras sõnaõigust väga pole,“ muigab Martin. „Abikaasal on muidugi õigus, sest meil on suured kohustused ning meie mõlema sissetulekud on pere eelarves väga olulised. Kui ühega meist midagi juhtuks, satuks pere finantsiliselt raskesse olukorda.“
Mõistlik ongi kindlustada kõigi pereliikmete elu. Siinkohal tasub mõelda täiesti pragmaatiliselt ja küsida endalt – kuidas elaks minu pere edasi siis, kui minuga juhtub halvim. Oleks ju valus mõelda, et pärast niigi suurt kaotust peaks pere silmitsi seisma lisaks veel majandusraskustega või koguni kodu kaotusega. Loomulikult ei asenda kindlustushüvitis lahkunud inimest, aga vähemalt leevendab mõnda aega rahamuresid.

Mida ma endast maha jätan?

Kaisa on väga rõõmsameelse ja muretu meelelaadiga inimene. „Ma ei vaeva oma pead mõtetega, et mis kõik võib elus juhtuda,“ ütleb ta. „Juhtub, mis juhtub! Küll aga tunnen ma väga suurt vastutust oma pere ees ja ei tahaks mingil juhul, et nemad kuidagi minu pärast kannatama peaksid. Kindlustushüvitisega peaksid nad mõnda aega toime tulema.“
Elu kindlustamise peale tasub kindlasti mõelda olukorras, kus teil on finantskohustusi. Nimelt pärivad kohustused teie lähedased. Kaaluge, kas teie lapsed või vanemad saaksid hakkama päritud laenude ja liisingute tasumisega. Kindlustushüvitis saab siin olla väga tõhusaks abiks.
Martin toob lisaks välja veel ühe olulise aspekti elukindlustuse juures. See on teadmine. „Oma elu kindlustades kinnitan oma lähedastele, et ma hoolin neist väga ja mõtlen juba ette nende hakkamasaamise peale siis, kui ma ise nende eest hoolitseda ei saa. Seda mõtet on hea mõelda, olen seda mõeldes rahulik ja abikaasagi on rahulik. Teame, et omalt poolt oleme kõik teinud, et asjad igas olukorras sujuksid,“ lisab ta.

Elades tuleb ootamatusi ette

Elukindlustus on hea võimalus luua kogu perele majanduslik kindlustunne igaks olukorraks. Elu tasub kindlustada just lähedaste toimetulekule mõeldes. Nii loote perele võimaluse rahaliselt hakkama saada ka olukorras, kus teie pereliikmete eest enam hoolitseda ei saa.

Võtke minuga ühendust

Elukindlustust pakub SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaal. Tutvuge teenuse tingimustega www.seb.ee ja vajadusel konsulteerige nõustajaga.


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.