Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 30.09.2020
elukindlustus | tervisekindlustus | kriitilised haigused

Ebaloogilisus kindlustusturul: kindlustust vajavad mehed ennast ei kindlusta, naised aga muretsevad üle

Ebaloogilisus kindlustusturul: kindlustust vajavad mehed ennast ei kindlusta, naised aga muretsevad üle

Euroopas on meeste suremuskordajad naistest kõrgemad pea kõikide peamiste surmapõhjuste vaates, kuid SEB kindlustusstatistika näitab selgelt, et just naised kindlustavad ennast meestest kordades sagedamini. Samuti erineb naiste kasuks ka valitud kindlustuskaitsete arv, mis on meestega võrreldes oluliselt suurem. Naised kindlustavad ennast sagedamini ka kriitiliste haiguste vastu ning hoolitsevad selle eest, et õnnetusjuhtumi korral oleks kindlustatul võimalus saada taastumise ajal lisasissetulekut.

 

„Kõige levinum surmapõhjus niinimetatud läänemaailmas on südame-veresoonkonna haigused (nt vererõhu, diabeedi ja suitsetamisega seotud haigused). Seejuures on nende haiguste puhul meeste suremuskordaja naiste omast umbes kaks korda kõrgem. Sama vahekord kehtib meeste kahjuks ka õnnetustest tingitud surmapõhjuste puhul. Traditsiooniliselt on paljud nii-öelda suurema terviseriskiga töökohad olnud rohkem meeste täita (nt sõjaväelased, tuletõrjujad, ehitajad). Meestel on juba oma soo tõttu suurem risk haigestuda ja surra südame-veresoonkonna haigustesse. Samuti näitab statistika, et mehed käivad ka tunduvalt vähem arsti juures tervist kontrollimas, ja kõik see kokku selgitabki, miks meeste tervisega seotud riskid on naistega võrreldes oluliselt kõrgemad,“ kommenteerib Confido üldarst Andreas Abel meeste ja naiste erinevust meditsiinilisest perspektiivist.


„Tänapäeva ühiskonnas ei ole enam võimalik selgelt välja tuua, kes on perekonnas peamine leivateenija, kuid selge on see, et meestele omased tervise ja õnnetusjuhtumitega seotud riskid on kõrgemad. See muidugi ei tähenda, et naised peaksid kindlustamisel hoogu maha võtma – pigem saame oma kogemuste põhjal väita, et naiste käitumine oma elu kindlustamisel on vastavuses reaalsete riskidega. Mehed aga peaksid kindlasti rohkem mõtlema selle peale, mida võib pere majanduslikule olukorrale tähendada nende haigestumine või töölt pikem eemalolek, ja võib-olla tasakaalustama mõnda riski kindlustuskaitsega,“ kommenteeris olukorda Eesti kindlustusturul SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaali juht Triin Messimas.

Meie kõigi vajadused on erinevad

Elus on erinevaid olukordi, mis tingivad vajaduse majandusliku päästerõnga järele.

Meil on olemas tööriist, mis aitab hinnata just teie elutingimustest lähtuvalt, millist kindlustuskaitsete paketti kaaluda.

 

Kindlustust pakub SEB Life and Pension Baltic SE Eesti filiaal. Enne lepingu sõlmimist palun tutvuge tingimustega SEB kodulehel ja vajadusel registreeruge nõustamisele.


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.